Tato jedna jediná vlastnost často odděluje ty úspěšné CEO od neúspěšných

Do které skupiny chcete patřit?

Existuje spousta lidských vlastností, které jsou v práci a byznysu velmi ceněné, ať už je to loajalita, přímost, férovost, tvrdá práce nebo třeba příjemné vstupování. Co se však týká úspěchu lídrů a organizací, existuje jedna hlavní vlastnost, která často rozhoduje o tom, kdo bude povýšen, kdo obstojí v roli CEO či která firma přetrvá desítky let.
Na jaké vlastnosti se zaměřit?
Na jaké vlastnosti se zaměřit?

Podle Eleny Botelho a Kim Powell, autorek knihy „The CEO Next Door“, nemusíte být žádným nadčlověkem, abyste mohli úspěšně vést firmu. Naopak, ukazují spoustu příkladů „obyčejných“ lidí, kterým se podařilo vypracovat za samého dna až na vrchol.

Autorky v rámci psaní knihy mluvily s více než 2600 lídry velkých firem a analyzovaly jejich odpovědi a zkušenosti. Na základě výsledků daly dohromady 4 základní vlastnosti, které by měl mít každý, kdo se chce stát úspěšným CEO.

Prvními třemi vlastnostmi úspěšného lídra jsou rozhodnost, přizpůsobení a spolupráce bez obav z konfliktů. Teprve ta čtvrtá vlastnost je však tou, která rozhoduje nejenom o tom, zda se někdo do vedoucí pozice dostane, ale také o tom, zda v ní bude úspěšný. Ba co víc, tato vlastnost platí jak pro osobnosti, tak i pro firmy.

Ještě nejste členy? Zaregistrujte se, je to zdarma

+ bonus 22 praktických tipů, jak okamžitě zlepšit váš život i byznys
Kniha
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas
s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
* povinné údaje
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
  • Co Elon Musk a jeho termíny? 🙂

    1

Nejnovější články