Tato jediná vlastnost často odděluje úspěšné a neúspěšné šéfy, osvojte si ji

Do které skupiny chcete patřit?

Existuje mnoho lidských vlastností, které jsou v práci a byznysu velmi ceněné, ať už je to loajalita, přímost, férovost, tvrdá práce nebo třeba příjemné vstupování. Co se však týká úspěchu lídrů a organizací, existuje jedna hlavní vlastnost, která často rozhoduje o tom, kdo bude povýšen, kdo obstojí v roli CEO či která firma přetrvá desítky let.
Máte tu správnou vlastnost?
Máte tu správnou vlastnost?

Podle Eleny Botelho a Kim Powell, autorek knihy „The CEO Next Door“, nemusíte být žádným nadčlověkem, abyste mohli úspěšně vést firmu. Naopak, ukazují spoustu příkladů „obyčejných“ lidí, kterým se podařilo vypracovat za samého dna až na vrchol.

Autorky v rámci psaní knihy mluvily s více než 2600 lídry velkých firem a analyzovaly jejich odpovědi a zkušenosti. Na základě výsledků daly dohromady 4 základní vlastnosti, které by měl mít každý, kdo se chce stát úspěšným CEO.

Prvními třemi vlastnostmi úspěšného lídra jsou rozhodnost, přizpůsobení a spolupráce bez obav z konfliktů. Teprve ta čtvrtá vlastnost je však tou, která rozhoduje nejenom o tom, zda se někdo do vedoucí pozice dostane, ale také o tom, zda v ní bude úspěšný. Ba co víc, tato vlastnost platí jak pro osobnosti, tak i pro firmy.

„SPOLEHLIVOST“

I kdybyste perfektně ovládali tři zbývající schopnosti, bez spolehlivosti by vaše kariéra CEO skončila velmi rychle. Spolehlivost vás dostane nahoru, spolehlivost vás tam také udrží.

Přečtěte si také
3 velmi jednoduché návyky, které mohou v roce 2019 změnit váš život
Buďte v příštím roce ještě lepší

„Ze všech vlastností, které vedou ke kariérnímu úspěchu, pouze spolehlivost zvyšuje šance kandidáta jak na přijetí do vedoucí funkce, tak i na její úspěšné vykonávání,“ říkají autorky knihy, která vyšla zatím pouze v anglickém jazyce na začátku roku 2018.

Spolehlivý šéf má až patnáctkrát vyšší šanci, že bude ve své funkci odvádět excelentní práci. Ba co víc, svým přístupem založeným na spolehlivosti pozitivně ovlivní své kolegy a celou firmu. Firma, která funguje spolehlivě vůči svým zákazníkům či zaměstnancům je pak tou, která má opravdovou šanci uspět v drsném konkurenčním prostředí.

Přečtěte si také
11 věcí, které úspěšní dělají každý den, aby se udrželi na vrcholu
Osvojte si tyto návyky také

Pokud to tedy se svou vedoucí rolí myslíte vážně, berte absolutní spolehlivost jako svou hlavní vlastnost. Odvádějte nadstandardní práci, plňte své sliby, nepřekračujte termíny a každý den sobě i svému okolí dokazujte, že dokážete doručit kvalitní výsledky za jakékoli situace.

A mějte stále na paměti známý citát Warrena Buffetta: „Trvá 20 let vybudovat si reputaci, ale jen pět minut ji zničit.“ Pokud byť jen jednou někoho zklamete a neprokážete svou spolehlivost, bude zpětné získávání pověsti spolehlivého člověka velmi náročné. Myslete na to u sebe i své firmy!

Ještě nejste členy? Zaregistrujte se, je to zdarma

+ bonus 22 praktických tipů, jak okamžitě zlepšit váš život i byznys
Kniha
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

Nejnovější články