Recenze knihy: Nejlepší přesvědčovací techniky – Henrik Fexeus

Jak získat druhé na svou stranu?

Chcete objevit nenápadné psychologické triky a techniky, s nimiž se vám podaří přesvědčit druhé, dostat je na svou stranu a dočkat se od nich podpory? Máte zájem získat strategickou výhodu, která zajistí, že s vámi nebudou moci druzí manipulovat? Pak si přečtěte knihu Nejlepší přesvědčovací techniky a staňte se pánem každé situace!
Knihu Nejlepší přesvědčovací techniky vydává nakladatelství Grada Publishing, a.s.
Knihu Nejlepší přesvědčovací techniky vydává nakladatelství Grada Publishing, a.s.

Abych byl upřímný, tak po přečtení úvodní kapitoly jsem byl doslova nadšený a plný očekávání, co mi zbytek knihy nabídne. A kniha mě rozhodně nezklamala. Je plná celé řady zajímavých návodů a technik jak ovládnout situaci.

Kniha je skutečně plná praktických návodů, které jsou aplikovatelné v pracovním nebo i osobním životě, ať se jedná o řečnické nebo vztahové techniky. Nezřídka kdy jsem si i uvědomil, že mám danou techniku již osvojenou a nevědomě ji sám využívám. Naopak jsem si byl schopný i utříbit myšlenky a po krátkém zamyšlení mi došlo, že řadu z nich naopak využívám naprosto špatně.

Na rozdíl od standardně využívaných technik jsou psychologické „triky“ popisované v této knize nenápadné a působí přirozeně. Váš protějšek tak ani nebude mít pocit, že je s ním manipulováno. S využitím předložených přesvědčovacích technik získáte strategickou výhodu, navíc dokážete předejít situaci, že by se stal někdo jiný pánem situace, a naopak manipuloval s vámi.

Co je důležité zmínit, tak strategie z této knihy nemají sloužit k negativní manipulaci druhými. Jedná se spíš o metaforu života jako šachové partie, ve které hraje každý svou hru, ve které je lepší znát ty správné tahy než prohrávat.

Pokud si chcete z knihy opravdu odnést co nejvíce, pak si doporučuji k četbě připravit poznámkový blok, sám jsem udělal tu chybu, že jsem ho připravený neměl a pak jsem musel celou knihou procházet znovu. Pokud bych měl vyzdvihnout část knihy, která mě opravdu zaujala, tak se jedná a druhou část, která je věnována slovním hrám.

Rozhodně doporučuji knihu přečíst, přestože je poměrně útlá (přečtete ji za dvě odpoledne), tak obsahuje velmi koncentrovaný text s celou řadou praktických myšlenek.

O autorovi

Henrik Fexeus je známý Švédský mentalista, mistr manipulace a psychologický iluzionista. Doposud vydal sedm knih, které byly přeloženy do dvaceti tří jazyků. Jeho první kniha Naučte se číst myšlenky se stala bestsellerem a vyšla ve dvaceti zemích světa.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Nejnovější články