Apple si utahuje z konkurence: Co se stane v iPhonu, zůstane v iPhonu

Povedená reklama z dílny Apple

Významný technologický veletrh CES v Las Vegas startuje už tento týden a ačkoli ho Apple jako každý rok oficiálně ignoruje, je i letos jeho nedílnou součástí. Tentokrát s využitím vlastního důvtipu.
Co se stane v iPhonu, zůstane v iPhonu
Co se stane v iPhonu, zůstane v iPhonu

CES je pro všechny technologické nadšence významnou událostí, kde malé i velké firmy prezentují své technologické vychytávky a ukazují, jak může vypadat budoucnost. A jak je v posledních letech zvykem, i letos budou hrát jednu z hlavních rolí dva obři celosvětového významu – Google a Amazon.

Třetí z party, Apple, byl vždycky spíše takovou „šedou eminencí“ celé akce. Ačkoli oficiálně mezi vystavovateli nebyl, vždy se o něm na akci mluvilo a mnoho vystavovatelů předvádělo produkty, které mohly fungovat jedině ve spolupráci s výrobky Applu.

Přečtěte si také
Velký bratr Facebook je tu! Tenhle patent vás možná donutí aplikaci smazat
Kampak se dnes chystáte na večeři?

Letos je to však trochu jinak, Apple se rozhodl být v rámci akce trochu iniciativnější a tak si pronajal obrovskou plochu na hotelu přímo naproti centru, kde se CES pořádá. Na velkém billboardu pak stojí:

„Co se stane v iPhonu, zůstane v iPhonu.“

Tím Apple vtipně naráží na známou hlášku „Co se stane ve Vegas, zůstane ve Vegas“. A zároveň tím pokračuje ve své kampani, kterou započal už na jaře loňského roku, kdy začal využívat problémy svých konkurentů se zabezpečením uživatelských dat ve svůj prospěch.

Tim Cook se stal v loňském roce doslova „apoštolem“ ochrany uživatelských dat. Co na plat, že například v takové Číně je ochrana uživatelských dat na trochu jiné (rozumějte mnohem menší) úrovni. Dá se očekávat, že firma z Cupertina bude v této rétorice pokračovat i v letošním roce.

Apple se svou reklamou přímo trefuje do svých technologických konkurentů. Google řeší problémy s ochranou uživatelských dat dlouhodobě a čelí tlaku ze strany států na větší transparentnost. Amazon zase naráží se svou virtuální asistentkou Alexa, ze které unikají nahrávky uživatelů. Na konci prosince například jeden německý uživatel zažádal Amazon o svá data z Alexy a místo toho obdržel kolem dvou tisíc nahrávek úplně cizí dvojice.

Ochrana uživatelských dat bude nepochybně velkým tématem i v letošním roce a bude tak zajímavé sledovat, jaké kroky v tomto směru jednotliví aktéři učiní.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
  • Měli by si raději všímat sami sebe, taky těch problémů nemají málo

    0
Nejnovější články