Teambuilding jsou vyhozené peníze, říká odborník na týmovou spolupráci

Kolik firemních akcí chystáte na letošní rok?

Firmy tohle asi neuslyší rády, ale teambuilding jako nástroj pro zlepšení týmové spolupráce nefunguje. Alespoň to tvrdí Carlos Valdes-Dapena, CEO firmy Corporate Collaboration Resources a autor knihy Lessons from Mars, která popisuje jeho zkušenosti se zlepšováním týmové spolupráce v potravinářském gigantovi.
Víte, jak ve firmě povzbudit týmovou spolupráci?
Víte, jak ve firmě povzbudit týmovou spolupráci?

Bowling, společná večeře, výlet na hory, lezení po skalách, únikové hry, výjezd na raftech, paintball…firmy neustále přemýšlí, jakými aktivitami zabavit své zaměstnance, aby se naučili lépe spolupracovat a přinesli firmě více zákazníků, růst obratu a mnoho dalšího. Tyto firmy si však velmi často neuvědomují, že teambuilding možná chvilkově podpoří pocit přátelství mezi kolegy (pokud se akce podaří), ale určitě nezaručí lepší týmovou spolupráci a zářivé výsledky na konci roku. Pokud se navíc teambuilding nepodaří, což se děje poměrně často, může z toho být katastrofa.

Carlos Valdes-Dapena měl možnost sedmnáct let studovat a zlepšovat týmovou spolupráci uvnitř obrovské nadnárodní korporace jménem Mars. Jistě ji znáte díky produktům jako Uncle Ben´s, MilkyWay, Orbit, Whiskas, Snickers, Pedigree a mnoha dalším. Díky tomuto unikátnímu vhledu dovnitř velké organizace přišel na to, co pomáhá zaměstnancům lépe spolupracovat a přinášet firmě skvělé výsledky. A jak už bylo zmíněno výše, teambuilding to není…

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
  • Jednoznačně souhlasím, vidím to každý den ve své práci. Firmy nutí své zaměstnance na teambuilding a ti jsou pak akorát otráveni. Nebo to berou jako fajn poflakování namísto práce. Opravdu jsou to často vyhozené peníze.

    1
  • Joo, není nic horšího než banda znuděných třicátníků a čtyřicátníků na painballu 😃

    0
Nejnovější články