Toužíte po doživotní rentě? Napište vánoční hit!

Tantiémy z vánočních singlů mohou být zajímavé

Pokud stále přemýšlíte o tom, jak si zajistit dožitovní rentu a už nikdy nemuset tvrdě pracovat kvůli každé koruně, tohle téma je přesně pro vás. Stačí jedna trefa do černého a bude o vás do konce života postaráno.
Vánoční píseň může být zlatým dolem
Vánoční píseň může být zlatým dolem

Vánoční písně jsou zejména teď v prosinci naprosto „neřehlédnutelné“. Jsou v podstatě všude a pokud dobře posloucháte, zjistíte, že mnoho písní se každodoročně opakuje. A to z nich dělá doslova „zlatý důl“.

Napsat nějaký klasický popový hit je samozřejmě skvělé, ale jak dlouho se taková píseň udrží na vrcholu hitparád? Možná několik měsíců, ale potom už musíte přijít s dalším hitem, abyste si udrželi příjmy v dostatečné výši.

U vánočních písní je to však jinak. Pokud se vám podaří napsat byť i jen jednu jedinou chytlavou píseň, máte zaručeno, že se bude každý rok hrát a vám z ní budou plynout tantiémy v takové výši, že se další práce nebudete muset ani dotknout.

Přečtěte si také
Chcete, aby vám děti vydělaly ty vytoužené miliony? Postavte je před kameru!
Aneb jak nenápadně využít vlastní potomky

Abychom však byli fér, napsat takovou píseň není nic jednoduchého. Konkurence je obrovská a muselo by se sejít mnoho a mnoho šťastných náhod, aby se zrovna vaše píseň stala hitem číslo jedna. Přesto, proč to nezkusit?

5 historicky nejvýdělečnějších vánočních písní:

#1 Irving Berlin – „White Christmas“ (1940)

Odhadovaný celkový výdělek: $65.000.000
Podle Guinessovy knihy rekordů se díky více než 100 milionům prodaných nahrávek jedná o nejprodávanější singl všech dob. Píseň složil ruský židovský imigrant Irving Berlin v horkém kalifornském létě roku 1940.

#2 Mariah Carey – „All I Want For Christmas Is You“ (1994)

Odhadovaný celkový výdělek: $60.000.000
Asi nejznamnější píšnička z celého žebříčku. Každý prosinec v podstatě nemáte šanci na ni nenarazit, hraje v radiu, v nákupních centrech, filmech, je prostě všude. Přitom Mariah Carey ji společně s Walterem Afanasieffem napsala údajně za pouhých 15 minut! Dodnes z toho tito dva mají roční bonusy ve výši asi 600 tisíc dolarů.

#3 Haven Gillespie – „Santa Claus is Coming to Town“ (1934)

Odhadovaný celkový výdělek: $50.000.000
Opravdu instantní hit. Už po prvním zahrání v radiu v listopadu 1934 si nahrávku objednalo na půl milionu posluchačů. Dodnes se jedná o obrovský hit, který přespívalo více než 200 různých umělců v čele Michaelem Bublé, Justinem Bieberem či Frankem Sinatrou.

#4 Mel Torme – „The Christmas Song“ (1944)

Odhadovaný celkový výdělek: $45.000.000
Další vánoční hit napsaný v horkých letních dnech. Mel Thorme napsal tento song společně s Bobem Wellsem za pouhých 45 minut v létě 1944, prý původně pouze proto, aby myšlenkami na vánoce a sníh trochu zahnali horko, které je tehdy obklopovalo. Zajímavostí navíc je, že Thormemu bylo v té době pouhých 19 let. A přestože v budoucnu napsal stovky dalších songů, žádný už se tomuto nevyrovnal.

#5 Paul McCartney – „Wonderful Christmastime“ (1979)

Odhadovaný celkový výdělek: $40.000.000
Paul McCartney je samozřejmě známý hlavně díky Beatles, ale ani jeho píseň Wonderful Christmastime z roku 1979 se nedá přehlížet. Díky dobře pojištěným autorským právům plyne z tohoto songu McCartneymu kolem 400 tisíc dolarů každý rok.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
  • V životě by mě nenapadlo, že může jedna píčnička vydělávat tolik peněz. Ale je pravda, že to hrají opravdu všude, zejména tu Mariah Carey slight_smile

    0
  • Challenge accepted! sunglasses

    0
Nejnovější články