Dánský startup plní sen všech mužů - trenky, které můžete nosit celý týden

Nenašli jste je náhodou pod stromkem?

Spodní prádlo patří k nejoblíbenějším vánočním dárkům. Pro darující je velmi snadný jeho výběr, nakupující zase ocení kvantitu, protože spodní prádlo se musí neustále měnit, prát a člověku se to samozřejmě nechce dělat každý den. Tomu je však možná konec díky nápadu dánských dvacátníků.
Tým Organic Basics
Tým Organic Basics

Pokud dnes někomu řeknete, že nosíte jedny a ty samé trenky bez vyprání celý týden, pravděpodobně si v lepším případě trochu poodstoupí, v tom horším s vámi úplně přeruší komunikaci. V blízké budoucnosti to už však možná bude celkem běžná věc, nad kterou se nikdo nepozastaví.

Čtyři kamarádi z dánského Århusu totiž v roce 2015 založili firmu Organic Basics, která vyrábí dámské a pánské prádlo. A jejich největším hitem jsou dnes výrobky s příměsí stříbra, které dokáže pohltit až 99 % všech bakterií. Díky tomu je možné každý kousek nosit déle a logicky také méně prát.

Přečtěte si také
Za 18 měsíců na 38 miliard, to je e-cigaretový startup JUUL
Fascinující rychlost mladé americké firmy

Pokud si však myslíte, že to tito mladíci dělají proto, aby si mohla línější část obyvatelstva oddychnout od věčného praní, jeden ze zakladatelů vás vyvede z omylu.

„Naším byznysem je udržitelná móda. Tradiční cesta nakupování, nošení, praní a vyhazování předraženého spodního prádla je neskutečným plýtváním zdrojů. A je také extrémně škodlivá pro životní prostředí,“ říká současný CEO firmy Mads Fibiger.

Sedmadvacetiletý Fibiger a jeho tři kamarádi se rozhodli, že změní celý módní obor a dnes už se pomalu pouštění do bojů s vyhlášenými značkami jako Calvin Klein či Levis. Firma už se přesunula do Kodaně a zaměstnává desítku lidí. Své produkty vyrábí v Turecku a důkladně dohlíží na to, aby celý proces vývoje byl co nejšetrnější k přírodě a životnímu prostředí. A stejně tak, aby i vaše používání tohoto prádla co nejvíce šetřilo energií.

Přečtěte si také
Zdravé jídlo má smysl, dali jsme na to všechny úspory, říkají zakladatelé Pokeat
Rozhovor s Michalem Kočím a Petrem Vakočem

„Funguje to. Naše spodní prádlo můžete před vypráním nosit mnohem déle, díky čemuž ušetříte nejen čas a peníze, ale také vodu a energii,“ vysvětluje Fibiger.

U firmy už nakoupilo více než 50 tisíc zákazníků a čísla stále rostou. Optimistické budoucnosti nahrává také studie výzkumné agentury Nielsen z roku 2015, která zjistila, že až 73 % mladých lidí dává přednost udržitelné módě a výrobkům tomu odpovídajícím.

„Jsme přesvědčeni, že současný módní průmysl je ´špinavý´ a nepomáhá životnímu prostředí. Chceme všem ukázat, že je možné vyrábět 100% udržitelné a kvalitní produkty za rozumnou cenu,“ dodává šéf firmy Fibiger.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
Nejnovější články