Jak pracují a přemýšlí úspěšní #6: Ivo Valenta

Inspirativní seriál Warengo

Příběhy nejúspěšnějších českých byznysových osobností už známe všichni téměř nazpamět. Jak ale tyto osobnosti tráví svůj volný čas, jak pracují se stresem nebo co by dělaly, kdyby o všechno přišly? Na to odpovídá tento seriál, ve kterém těm nejúspěšnějším Čechům podkládáme 10 otázek, které nám rozkrývají jejích způsob práce a přemýšlení.
Ivo Valenta
Ivo Valenta

Dalším respondentem seriálu „Jak pracují a přemýšlí úspěšní“ je Ivo Valenta, senátor, zastupitel Zlínského kraje i města Zlína a také úspěšný český podnikatel, který už na začátku devadesátých let založil se svým otcem a bratrem rodinnou firmu SYNOT.

10 otázek pro Iva Valentu

Jak vypadá vaše typické ráno?

Je to takové běžné ráno rodiče. Den vesměs zahajuji snídaní s dětmi, po které je vodím do školy a školky. Poté jedu do práce.

Jak vypadá váš typický víkend?

Víkendy trávím převážně s rodinou, a to buď ve Velkých Karlovicích na chalupě, nebo na statku, kde si děti zamilovaly zdejší zvířata, případně vyrážíme poznávat zajímavá místa naší země nebo Evropy. Velice rádi s dětmi také sportujeme. Baví mne to a je taky. Jsou ve věku, kdy se vše učí a já jim zatím stačím :-)

Kolik hodin týdně pracujete a na čem?

Pracuji až 18 hodin denně, a to i v době svého „volna“. Díky moderním technologiím je dnes možné například řídit porady nebo se účastnit konferencí i během dovolené na opačném konci světa.

Co Vás motivuje?

Práce mne naplňuje, je to motor, který mne žene kupředu a udržuje můj mozek stále ve formě.

Přečtěte si také
Jak pracují a přemýšlí úspěšní #5: Michaela Chaloupková
Inspirativní seriál Warengo

Jak bojujete se stresem?

Stresu a problémům vždy jdu aktivně naproti. Zjednodušeně řečeno – snažím se problémy předvídat a řešit je už v zárodku, čímž stres eliminuji.

Co Vám pomáhá k pracovní produktivitě?

Práce mne baví, je to pro mne forma zábavy. Asi jsem se s tím už narodil… Současně čerpám energii a nadšení také z mladých lidí, kteří jsou plni optimismu, elánu a nadšení, a samozřejmě ze svých dětí.

Co všechno potřebujete ke své práci? Jaké technologie využíváte?

Vždy využívám nejmodernějších technologií. Jsem přímo u zdroje, protože i naše společnosti zaměstnávají spoustu IT specialistů a vývojářů, takže se vždy dostávám k nejnovějším aplikacím a podobně. Sám s nimi ale pracuji pouze na úrovni uživatele.

Přečtěte si také
Jak pracují a přemýšlí úspěšní #4: Ivo Toman
Inspirativní seriál Warengo

3 nejoblíbenější knihy a proč?

Knih jsem přečetl hodně, v současné době jim však kralují pohádky, které čtu dětem před spaním. Jednoznačně vede Povídání o pejskovi a kočičce od Josefa Čapka… Mou velmi oblíbenou knihou je například Egypťan Sinuhet, což je historický román finského spisovatele Miky Waltariho. A jakožto Zlíňák nemohu opomenout ani knihy o Tomáši Baťovi, kterých jsem přečetl hned několik.

Do čeho investujete svůj čas a peníze?

Čas se snažím dělit mezi rodinu, byznys a politiku. Peníze investuji samozřejmě do podnikání, respektive rozvoje firmy a nových projektů. Nemalou částku ale každoročně věnuji také na podporu neziskového sektoru a nadaných studentů Zlínského kraje.

Přijdete téměř o všechno, včetně kontaktů, zůstalo Vám jen 100 tisíc Kč a znalosti, co uděláte?

To je jednoduché. Okamžitě půjdu pracovat někam za bar. To je práce, která mne v mládí nesmírně bavila a vím, že by mne dokázala naplňovat i dnes. Je to příjemná práce a uvolnění, kde je člověk v kontaktu s lidmi a neřeší tak zásadní problémy, jako já nyní. Někdy si v našich provozech za bar stoupnu i dnes a zkusím si to :-) Pevně ale věřím tomu, že i kdybych se dostal na pomyslné dno, dokázal bych se z něj vyhrabat.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
Nejnovější články