Chcete opravdu uspět? Pak zapomeňte na životní rovnováhu a makejte 25 hodin denně, říká O´Leary

Kevin O’Leary a jeho facka čtyřhodinovému pracovnímu týdnu

Stejně jako Elon Musk zastává úspěšný podnikatel Kevin O´Leary názor, že pokud chcete být bohatí a úspěšní, musíte doslova potit krev, a to každý den, i kdyby to mělo trvat roky.
Kevin O´Leary
Kevin O´Leary

Pokud chcete být úspěšnými podnikateli, pak byste se měli připravit na to, že budete muset opravdu tvrdě pracovat, prohlásil nekompromisně Kevin O’Leary, v současnosti hvězda populární investorské show Shark Tank, u nás známé spíše jako Den D.

Dle O’Learyho enormní úspěch v podnikání nemůže současně přinášet životní rovnováhu: ‘‘Čeká vás 25 hodin dřiny denně, sedm dní v týdnu a už navždy!‘‘ Jen takto se dle tohoto významného investora stanete úspěšnými.

Přečtěte si také
Pokud se chcete stát milionářem, musíte myslet jako milionář. 5 důležitých kroků, jak na to
Rozdíl mezi bohatstvím a chudobou začíná v hlavě

O’Leary dodává, že pokud vám stačí průměrné výsledky, pak si klidně odpočívejte, ale pro dosažení masivního úspěchu vás čeká tvrdá práce ve stylu 24–7, tedy každý den od rána do večera.

"Budete bojovat s nespočtem lidí lačnících po úspěchu, kteří budou ochotni nakopat váš zadek,‘‘ dodává O’Leary bez servítek.

Tento jeho pro některé extrémní návod na úspěch ale již dříve potvrdily osobnosti jako Elon Musk či Grant Cardone. Vizionář Musk říká, že pro úspěch musíte pracovat tzv. super hard a podnikání jako takové přirovnal ke žvýkání skla.

To guru prodeje Cardone pracuje minimálně 95 hodin týdně a tento radikální přístup nazval 10X. Cardone říká, že abyste dosáhli velkých výsledků, musíte zdesetinásobit vše ve svém životě – pracovní nasazení, odhodlanost atd.

O’Leary díky takovému přístupu dokázal to, co dokázal. Jeho jmění v hodnotě 400 milionů dolarů mluví za vše. Svou každodenní divokou rutinu začíná ráno ve 4:30, kdy začne doslova kmitat mezi svými investicemi, firmami, přednáškami nebo zájmy čítajícími vinárnu, rodinu, kryptoměny, fotografování a mnohé další. Jde to vlastně stíhat? Ano jde! Ale jen díky jeho tvrdé dřině zahrnující perfektní time management.

Přečtěte si také
Gatesův trik na vybudování miliardového byznysu. Zkusíte to také?
Vybudovat velkou firmu není jen tak

V pořadu Shark Tank rozdal O’Leary mezi nadějné projekty už statisíce dolarů, ale vždy to dělá na základě jediné věci, a tou je naprostá jistota, že si dotyčný jeho peníze tvrdě odpracuje a v honbě za úspěchem se stane opravdu dalším extrémním člověkem, tedy fanatikem.

Mýtus úspěchu přes noc považuje za nesmysl a dodává: ‘‘To se nikdy nemůže stát. Většina úspěšných lidí dřela roky v kuse, někdy dokonce dekády.“

Stejně jako někteří další radí, abyste se během této děsivé cesty zaměřili místo zisku peněz na osobní svobodu, která vás na konci čeká. Od tohoto čtyřiašedesáti­letého titána byste to měli brát vážně.

Upřímný investor tak trochu poeticky dodává: „Je to dlouhá a tvrdá cesta, ale stojí to za to. Není to o chamtivosti, je to o honbě za svobodou. Jestliže se stanete úspěšnými podnikateli, pak vás to skutečně duševně osvobodí. A to je něco, za co se stojí bojovat.“

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Nejnovější články