Chcete být bohatí? Pak makejte 25 hodin denně a navždy

Kevin O’Leary a jeho facka čtyřhodinovému pracovnímu týdnu

Ano, čtete správně. Dřít 25 hodin denně je jen drsnější označení tvrdé práce z úst nekompromisního investora a podnikatele Kevina O’Learyho. Stejně jako Grant Cardone nebo Elon Musk zastává názor, že jestli chcete být bohatí a úspěšní, musíte doslova potit krev, a to každý den, i kdyby to mělo trvat roky.
Kevin O´Leary
Kevin O´Leary

Zatímco se každý snaží svést na moderním trendu vyváženého života a poklidného zbohatnutí, jsou i tací, kteří workoholismus dokáží dovést k dokonalosti. Nebo snad k fanatismu? Již jsme psali o Billu Gatesovi, který se doslova odpojil a několik týdnů vkuse fungoval v režimu programování-spaní na klávesnici-pizzerie-programování, nyní je čas toto jeho přístup potvrdit názorem dalšího „fanatika“.

Pokud chcete být úspěšnými podnikateli, pak byste se měli připravit na to, že budete muset opravdu tvrdě zapracovat, prohlásil nekompromisně Kevin O’Leary, v současnosti hvězda vysoce ceněné investorské show Shark Tank.

Dle O’Learyho enormní úspěch v podnikání nemůže současně přinášet životní rovnováhu: ‘‘Čeká vás 25 hodin dřiny denně, sedm dní v týdnu a už navždy!‘‘ Jen takto se dle tohoto významného investora stanete úspěšnými.

Přečtěte si také
Pokud se chcete stát milionářem, musíte myslet jako milionář. 5 důležitých kroků, jak na to
Rozdíl mezi bohatstvím a chudobou začíná v hlavě

O’Leary dodává, že pokud vám stačí průměrné výsledky, pak si klidně odpočívejte, ale pro dosažení masivního úspěchu vás čeká tvrdá práce ve stylu 24–7, tedy každý den od rána do večera.

"Budete bojovat s nespočtem lidí lačnících po úspěchu, kteří budou ochotni nakopat váš zadek,‘‘ dodává O’Leary bez servítek.

Tento jeho pro některé extrémní návod na úspěch ale již dříve potvrdili Elon Musk i Grant Cardone. Vizionář Musk říká, že pro úspěch musíte pracovat tzv. super hard a podnikání jako takové přirovnal ke žvýkání skla. To guru prodeje Cardone pracuje minimálně 95 hodin týdně a tento radikální přístup nazval 10X. Cardone říká, že abyste dosáhli velkých výsledků, musíte zdesetinásobit vše ve svém životě – pracovní nasazení, odhodlanost atd.

O’Leary díky takovému přístupu dokázal to, co dokázal. Jeho jmění v hodnotě 400 milionů dolarů mluví za vše. Svou každodenní divokou rutinu začíná ráno ve 4:30, kdy začne doslova kmitat mezi svými investicemi, firmami, přednáškami nebo zájmy čítajícími vinárnu, rodinu, kryptoměny, fotografování a mnohé další. Jde to vlastně stíhat? Ano jde! Ale jen díky jeho tvrdé dřině zahrnující perfektní time management.

V pořadu Shark Tank rozdal O’Leary mezi nadějné projekty už statisíce dolarů, ale vždy to dělá na základě jediné věci, a tou je naprostá jistota, že si dotyčný jeho peníze tvrdě odpracuje a v honbě za úspěchem se stane opravdu dalším extrémním člověkem, tedy fanatikem.

Přečtěte si také
Recenze knihy: Pozornost
Skrytá cesta k dokonalosti

Mýtus úspěchu přes noc považuje za nesmysl a dodává: ‘‘To se nikdy nemůže stát. Většina úspěšných lidí dřela roky vkuse, někdy dokonce dekády.“

Stejně jako někteří další radí, abyste se během této děsivé cesty zaměřily místo zisku peněz na osobní svobodu, která vás na konci čeká. Od tohoto čtyřiašedesáti­letého titána byste to měli brát vážně.

Upřímný investor tak trochu poeticky dodává: „Je to dlouhá a tvrdá cesta, ale stojí to za to. Není to o chamtivosti, je to o honbě za svobodou. Jestliže se stanete úspěšnými podnikateli, pak vás to skutečně duševně osvobodí. A to je něco, za co se stojí bojovat.“

Tak co říkáte, zkusíte radikální přístup O’Learyho, Gatese a dalších, nebo si raději dáte nohy na stůl a uvidíte, jestli se během 4 hodin stane zázrak a vy budete dalším Elonem Muskem?

Ještě nejste členy? Zaregistrujte se, je to zdarma

+ bonus 22 praktických tipů, jak okamžitě zlepšit váš život i byznys
Kniha
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
  • Blábolení a protimluvy 🙂 Nemůžeš být svobodný, když se honíš za ziskem a dáváš všechno firmě. Znám spoustu úspěšných lidí, který si jedou svojí linii a jsou v pohodě. Tenhle týpek vypadá spíš na velkou křeč a hodně keců okolo.

    1
  • Ja už jedu 26, takže kvůli panu O´Learymu nebudu zpomalovat!

    0

Nejnovější články