Tesla chce od "sabotéra" 167 milionů dolarů

Musk a spol. se zatím odmítají k případu vyjádřit

Martin Tripp je bývalý zaměstnanec Tesly a na začátku tohoto roku "začal mluvit". Přesněji řečeno v rozhovorech pro média několikrát řekl, že Tesla do svých automobilů dává vadné baterie a že zatajuje důležité informace před investory. To si samozřejmě Tesla v čele s Elonem Muskem nechce nechat líbit a žádá odškodné za způsobené škody.
Elon Musk
Elon Musk

Samotný Musk nazval Trippa v mnoha svých firemních mailech sabotérem. Tesla pak v červnu tohoto roku podala oficiálně žalobu, ve které svého bývalého zaměstnance viní z nelegálního stažení důvěrných dat, falešných obvinění a několika dalších věcí. Za to vše žádá odškodnění ve výši 167 milionů dolarů.

Tripp, který byl v Tesle zaměstnán jako procesní inženýr, se v několika rozhovorech s novináři zmínil o tom, že podle něj v továrně na baterie v Nevadě nepanují optimální výrobní podmínky a že je možné, že Tesla instaluje do Modelu 3 vadné baterie, které tak mohou reálně ohrožovat řidiče na životech.

Přečtěte si také
Neznámý Elon Musk - 10 překvapivých faktů, které jste možná nevěděli
Muskův život vždy nebyla jen Tesla a SpaceX

Podle Trippova právníka se Tesla s požadovanou částkou opírá o výkyvy v ceně akcií, které měly být údajně způsobeny právě prohlášeními jeho klienta. Ten to však považuje za naprosto absurdní.

Tento proces je zároveň oddělen od toho, kde Martin Tripp nahlásil Teslu ke komisy pro cenné papíry (SEC) z důvodu podezření na manipulaci s informacemi určenými investorům a týkajícími se zejména výrobních procesů a nakládání z vadnými výrobky v Gigafactory.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
Nejnovější články