José Giovanni – jak se z odsouzence na smrt stal proslulý režisér

Neuvěřitelný příběh o trestu a druhé šanci

V 70. letech minulého století začal svět filmu dobývat žánr tzv. gangsterek. Významnou součástí tohoto nového období se stal i José Giovanni – režisér, který se se svými syrovými filmy v čele s tehdejší hereckou smetánkou zapsal do zlatého fondu kinematografie. Téměř 30 let ale nikdo netušil, že opěvovaný Giovanni je Joseph Damiani – bývalý člen zabijáckého gangu a nacistický kolaborant.
Jose Giovanni
Jose Giovanni

José Giovanni byl – a stále je – považován za jednoho z nejlepších režisérů historie filmu. Toto hodnocení si zasloužil především svou filmovou tvorbou během 70. a 80. let, kdy tvořil dokonalé snímky z prostředí podsvětí. V jeho téměř bezchybných filmech se objevily hvězdy jako Belmondo, Delon a další.

Nikdo však netušil, že Giovanniho perfektní vylíčení zločinu není jen představivostí, ale že je pozůstatkem jeho temné minulosti. Giovanni, resp. Damiani, byl během mládí členem gangu, který například vydíral, mučil a následně také zabíjel bohaté Židy.

Po válce byl odsouzen k trestu smrti, aby byl po letech žaláře zázračně propuštěn. Tuto druhou šanci dokonale využil a z gangstera tak stvořil proslulého autora knih a filmů.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
 • Patří takový člověk na tenhle web? Ten příběh je samozřejmě "fasinující", ale nepřijde mi hodný obdivu.

  0
  • Já se snažím koukat na tu druhou část, že měl jít na smrt, místo toho dostal druhou šanci a tu využil maximálně. Ta první část je samozřejmě hodně špatně.

   2
  • No jo, jenže já mám tak trochu problém s tím, že tenhle člověk druhou šanci dostat neměl. Těžko mi pak tak druhá část přijde inspirující.

   0
  • No ale co když ten jeho otec měl pravdu? Bylo mu tenkrát 21, 22, to fakt mohl být sice členem gangu, ale taky nemusel nikoho zabít, mohl hrát jen podřadnou roli. To už asi dneska nikdo nezjistí.

   0
  • Zase tak nevinej asi nebyl. Ale jo dobře, tak nemusel mít doživotí, ale těch 20 si odsedět mohl. 11 mi přijde směšný ať měl jakoukoli roli v gangu, který zabíjel.

   0
Nejnovější články