Tim Cook kvůli tomu vstává ve 4 ráno. Většinu podnikatelů to přitom ani nezajímá. Co je to?

Jedno z tajemství úspěchu Apple

Přesněji řečeno, Tim Cook, šéf technologického obra Apple, vstává každý den dokonce před čtvrtou hodinou ranní. A jako první se věnuje činnosti, které se mnoho jiných podnikatelů nejenže nevěnuje přes den, ale ani přes týden či měsíc. A v tom může být jeden z důvodů, proč má Apple hodnotu 750 miliard dolarů a jiné firmy mohou jen tiše závidět.
Tim Cook
Tim Cook

Pro někoho je vstávání ve 4 ráno samo o sobě noční můrou, něčím naprosto nemyslitelným. Někdo se k tomu nakonec dokáže motivovat tím, že si díky tomu stihne zasportovat a nemusí chodit do fitka nebo běhat po práci, kdy už mu moc energie nezbývá. Někdo jiný zase přidá meditaci, což je v podstatě takový prodloužený spánek, jen v bdělém stavu.

Ale Tim Cook to dělá z jiného důvodu. Jeho ranní činnost je něčím, čemu se spoustu podnikatelé vyhýbá, protože je to často nepříjemné, otravné a celkově náročné na psychiku. Tím jim však uniká ohromná příležitost posunout svůj byznys kupředu.

Celý článek je přístupný pouze komunitě Warengo
Ještě nejste členy? Zaregistrujte se, je to zdarma.
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
 • Myslím si, že je to víc než reálné. Lidé, obzvláště u nás jsou naladěni negativně a v podstatě cokoliv se napíše je v 99% dehonestováno. 🙂 Apple je velkou inspirací minimálně pro mě. 🙂

  0
  • Tak já něříkám že to je úplně smyšlené, jen že by to měl člověk brát s rezervou, protože nepochybně v tom bude trochu té "americké" motivačky .

   0
 • Taky nemůžete věřit všemu, co říká, velká část z toho je podle mě jenom pěkný PR pro lidi 🙂

  0
 • Díky za nabídku, ale podívám se na ty komentáře radši přes oběd 😃

  0
  • Taky si to moc neumím představit 🙂

   0

Nejnovější články