Tim Cook kvůli tomu vstává ve 4 ráno. Většinu podnikatelů to přitom ani nezajímá. Co je to?

Jedno z tajemství úspěchu Apple

Přesněji řečeno, Tim Cook, šéf technologického obra Apple, vstává každý den dokonce před čtvrtou hodinou ranní. A jako první se věnuje činnosti, které se mnoho jiných podnikatelů nejenže nevěnuje přes den, ale ani přes týden či měsíc. A v tom může být jeden z důvodů, proč má Apple hodnotu 750 miliard dolarů a jiné firmy mohou jen tiše závidět.
Tim Cook
Tim Cook

Pro někoho je vstávání ve 4 ráno samo o sobě noční můrou, něčím naprosto nemyslitelným. Někdo se k tomu nakonec dokáže motivovat tím, že si díky tomu stihne zasportovat a nemusí chodit do fitka nebo běhat po práci, kdy už mu moc energie nezbývá. Někdo jiný zase přidá meditaci, což je v podstatě takový prodloužený spánek, jen v bdělém stavu.

Ale Tim Cook to dělá z jiného důvodu. Jeho ranní činnost je něčím, čemu se spoustu podnikatelé vyhýbá, protože je to často nepříjemné, otravné a celkově náročné na psychiku. Tím jim však uniká ohromná příležitost posunout svůj byznys kupředu.

Ještě nejste členy? Zaregistrujte se, je to zdarma

+ bonus 22 praktických tipů, jak okamžitě zlepšit váš život i byznys
Kniha
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
 • Myslím si, že je to víc než reálné. Lidé, obzvláště u nás jsou naladěni negativně a v podstatě cokoliv se napíše je v 99% dehonestováno. 🙂 Apple je velkou inspirací minimálně pro mě. 🙂

  0
  • Tak já něříkám že to je úplně smyšlené, jen že by to měl člověk brát s rezervou, protože nepochybně v tom bude trochu té "americké" motivačky .

   0
 • Taky nemůžete věřit všemu, co říká, velká část z toho je podle mě jenom pěkný PR pro lidi 🙂

  0
 • Díky za nabídku, ale podívám se na ty komentáře radši přes oběd 😃

  0

Nejnovější články