Tim Cook kvůli tomu vstává ve 4 ráno. Většinu podnikatelů to přitom ani nezajímá.

Jedno z tajemství úspěchu Apple

Přesněji řečeno, Tim Cook, šéf technologického obra Apple, vstává každý den dokonce před čtvrtou hodinou ranní. A jako první se věnuje činnosti, které se mnoho jiných podnikatelů nejenže nevěnuje přes den, ale ani přes týden či měsíc. A v tom může být jeden z důvodů, proč má Apple hodnotu 750 miliard dolarů a jiné firmy mohou jen tiše závidět.
Tim Cook
Tim Cook

Pro někoho je vstávání ve 4 ráno samo o sobě noční můrou, něčím naprosto nemyslitelným. Někdo se k tomu nakonec dokáže motivovat tím, že si díky tomu stihne zasportovat a nemusí chodit do fitka nebo běhat po práci, kdy už mu moc energie nezbývá. Někdo jiný zase přidá meditaci, což je v podstatě takový prodloužený spánek, jen v bdělém stavu.

Ale Tim Cook to dělá z jiného důvodu. Jeho ranní činnost je něčím, čemu se spoustu podnikatelé vyhýbá, protože je to často nepříjemné, otravné a celkově náročné na psychiku. Tím jim však uniká ohromná příležitost posunout svůj byznys kupředu.

„Co říkají zákazníci?“

Ano, přesně tomu se Tim Cook každé ráno věnuje. Prochází si komentáře, stížnosti a nápady zákazníků. A samozřejmě to často nemusí být zrovna zábavné čtení, někdy jsou zprávy útočné, jindy se zákazník snaží řešit nějakou úplnou absurditu…

Ale nic takového Cooka neodradí. Jak často říká, zákazníci a jejich zkušenost s Applem jsou pro něj na prvním místě a proto se snaží mít každý den přehled, co se ve vztahu Applu a zákazníků děje. Často tyto informace mohou mít vliv na jeho program, když uzná za vhodné něco z toho řešit.

Přečtěte si také
7 zásadních tipů, jak zdokonalit svou pracovní morálku podle Konfuciova učení
Inspirujte se v čínské pracovitosti

Steve Jobs kladl zákaznickou zkušenost na první místo a v podstatě se dá říci, že Cook na jeho práci pouze zkušeně navazuje. I když, tímto přístupem ji možná dokonce překonává.

Mnoho firem by namítlo, že se také zajímají o zákazníky a jejich zpětnou vazbu. Ale činí tak někde přímo CEO?

Často to má na starosti nějaké oddělení, které zpracuje zpětnou vazbu do úhledných tabulek a to následně předá svému CEO. Jenže to nikdy přesně nevystihne to, co se snaží zákazník firmě sdělit. CEO tak žije v domnění, že je o zákazníky dobře postaráno, jeho podřízení jsou šťastní, že svému šéfovi udělali radost a byznys jede dál. Ale na jak dlouho a v jaké formě?

Zkuste si z toho vzít příklad pro svůj byznys. Zajímejte se aktivně o názory a připomínky zákazníků a uvidíte, že díky tomu dokážete svůj byznys směřovat mnohem lepším směrem.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
 • Myslím si, že je to víc než reálné. Lidé, obzvláště u nás jsou naladěni negativně a v podstatě cokoliv se napíše je v 99% dehonestováno. 🙂 Apple je velkou inspirací minimálně pro mě. 🙂

  0
  • Tak já něříkám že to je úplně smyšlené, jen že by to měl člověk brát s rezervou, protože nepochybně v tom bude trochu té "americké" motivačky .

   0
 • Taky nemůžete věřit všemu, co říká, velká část z toho je podle mě jenom pěkný PR pro lidi 🙂

  0
 • Díky za nabídku, ale podívám se na ty komentáře radši přes oběd 😃

  0
Nejnovější články