6 charakterových rysů nejúspěšnějších lídrů

Inspirujte se hrdinným postojem těch nejproslulejších

Zatímco jedni si moc a vedení nad lidmi vybudují na základě vzbuzení strachu, existují i tací, kteří jsou k druhým vlídní, čestní a pomáhají jim. Vidí utrpení nebo nefunkčnost situace a rozhodnou se to změnit. Chtějí udělat svět skutečně lepším místem k žití. Tito jedinci jsou tak právem označeni za skutečné hrdinné lídry, které je hodno následovat.
Abraham Lincoln
Abraham Lincoln

Dnešní svět je plodný na samozvané vůdce a lídry, kteří se tváří, že chtějí měnit svět, že jsou tu pro dobro druhých. Ve skutečnosti a ve většině případů se jedná spíše o vypočítavě jedince, kteří chtějí dosáhnout úspěchu a neštítí se toho tak docílit falešnou lidskostí a touhou pomáhat a inovovat.

Proto je odkaz dřívějších lídrů, jakými byli Gándhí, Luther King Jr., Kennedy, Matka Tereza a další, tak silný. V historii najdeme mnoho hrdinných postav, které chtěly skutečně zlepšit svět a do určité míry se jim to povedlo. Jejich odkaz tak žije i v moderní době a my se tak můžeme jejich postoji a rysy nechat inspirovat a být pro druhé taktéž silným vzorem.

Vybrali jsme pro vás 6 rysů těchto lídrů, které se zdají být opravdu nutné k tomu, aby napomohly změnit stav společnosti a dodaly lidem pocit bezpečí a naděje.

Celý článek je přístupný pouze komunitě Warengo
Ještě nejste členy? Zaregistrujte se, je to zdarma.
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
 • Nevím proč, ale když to čtu, naskočí mi Babiš...jako pravý opak 😃

  2
  • To je nás víc takových 😃

   0
 • Zatímco jedni získávají srdce obětováním se, jiným stačí koblihy... 🙂 podivný vývoj.

  1
 • 👍

  0

Nejnovější články