Marketing podle Burger Kingu: Objednejte si náš burger u McDonald´s!

Další povedená akce z dílny BK

Vzájemné škádlení mezi velkými rivaly může vždy přinést něco zajímavého a vtipného. Jako v tomto případě, kdy Burger King tak trochu zneužil svého konkurenta McDonald´s.
Je libo burger od Burger King za jeden cent?
Je libo burger od Burger King za jeden cent?

Chcete vyhlášený Whopper od Burger Kingu za pouhý jeden cent? Zajeďte si ho objednat k McDonald´s a budete ho mít!

Takto láká zákazníky Burger Kingu akce, která v těchto dnech probíhá ve Spojených Státech. Má to však jeden háček. Obsluha McDonald´s ab­solutně netuší, že se něco takového děje. Stačí se podívat na video níže, abyste viděli, jaké jsou reakce.

Celá marketingová akce má samozřejmě hlavní účel – stažení nové geolokační aplikace Burger King, která vám ukáže cestu k nejbližší restauraci Burger King. Zákazník totiž nemusí chodit až přímo do restaurace McDonald´s, ale stačí mu dostat se do vzdálenosti cca 200m od ní a objednat si svůj oblíbený burger Whopper. Aplikace ho následně nasměruje k nejbližší restauraci Burger King, kde dostane svůj Whopper za jeden cent.

Přečtěte si také
Chcete se stát legendou? Dělejte marketing jako Musk!
5 geniálních marketingových tahů od zakladatele Tesly

Není to první marketingová akce, ve které Burger King využil svého konkurenta. Podobně jako třeba Pepsi, která si ráda a pravidelně dělá legrácky ze svého úspěšnějšího rivala Coca-Coly. A také v českém prostředí už můžeme vidět přátelské pošťuchování, kdy dvojka na trhu s elektronikou CZC.cz využívá ve svých kampaních zeleného maskota Alzy.

Tyto reklamní akce jsou často vtipné a autorům pomáhají upevnit pozici na trhu. Naopak je nepsaným pravidlem, že lídr trhu by takové akce podnikat neměl a měl by se konzervativně držet své marketingové strategie.

Podívejte se, jak si zákazníci jezdí objednat Whopper k McDonald´s:

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
  • Povedený slight_smile

    2
  • smile

    0
  • Škoda že to není u nás, v nákupním centru by to nebylo tak složité smile

    0
Nejnovější články