7 zásadních tipů, jak zdokonalit svou pracovní morálku podle Konfuciova učení

Inspirujte se v čínské pracovitosti

Čína je v současnosti považována za ekonomickou supervelmoc a nutno říci, že k tomuto označení se doslova propracovala. Většina světa tento jev považuje za výsledek tamní diktatury, ale skutečnost je o něco více fascinující. Čínská pracovní morálka totiž vychází z téměř 2500 let starých principů filozofa a státníka Konfucia.
Konfuciova moudrost přetrvává dodnes
Konfuciova moudrost přetrvává dodnes

Konfucius je považován za vůbec prvního čínského filozofa. A zatímco pro nás bývá jen zpestřením knižních večerů, pro Číňany jsou jeho postoje běžnou součástí výchovy. Je až fascinující, že žil přibližně 500 let př. n. l., a přesto jeho učení zastává v čínské společnosti i dnes to nejvyšší postavení.

Konfuciův odkaz tak neodmyslitelně formuje čínskou společnost a kulturu, a výsledkem je tak kupříkladu silný vztah a úcta ke starším nebo pro někoho možná až fanatické pracovní nasazení.

Číňané se od vyčerpávající a namáhavé práce nedistancují, právě naopak, vyhledávají ji a následně pokorně vykonávají. Většina tradičních Číňanů celý život zastává myšlenku, že právě tvrdá práce je nejvýznamnějším aspektem pro dosažení úspěchu.

Pokud jste si tedy někdy položili otázku, na jakých základech je tato supervelmoc vybudována, zde máte odpověď. Věříme, že i vám pomohou tyto pradávné principy k posunu, a kdo ví, možná i k vytouženému podnikatelskému úspěchu.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
 • Je k tomu něco k přečtení? Nějaká kniha?

  0
  • Jo to by mě taky zajímalo!

   0
  • Nejuznávanější ,,jeho" kniha je I-ťing neboli Kniha mouder. Prý to je nejstraší filosofické dílo. Konfucius ji měl tehdy někde objevit a dopsat, resp. přidat své myšlenky.

   2
  • Jo ten I-ting jsem četl a nevím, jestli jsem neměl nějakou špatnou verzi, ale byly to spíš takové věštby. Nebo jsem to prostě jen nepochopil slight_smile

   0
  • Podle některých recenzí to tak opravdu působí. Osobně - kvůli tomu jsem ji kdysi nedočetl. Tehdy jsem to ještě úplně nechápal.

   0
  • Ještě mám doma Hovory a Tak pravil Konfucius. Ty Hovory mi přišly zajímavější než I-ting. Ta druhá, to jsou v podstatě jen citace.

   0
  • Doporučuju Pozoruhodné myšlenky - Bruce Lee. Je to takovej mix Hovorů a východní filosofie. Lehce se čte.

   0
Nejnovější články