Mark Cuban: Pokud bych dnes začínal s byznysem, vybral bych si tento obor

Rada mladším generacím

Mark Cuban už má sice drsné začátky podnikání dávno za sebou a může v klidu z tribuny sledovat svůj vlastní basketbalový tým Dallas Mavericks, přesto se díky své investiční kariéře snaží zůstat "v obraze" a odhadnout, kam se bude svět ubírat v příštích letech.
Mark Cuban
Mark Cuban

Své první velké peníze Cuban vydělal s firmou MicroSolutions, která se zaměřovala na tvorbu softwaru. Po sedmi letech tvrdé práce ji prodal za 6 milionu dolarů, aby se následně přesunul na internet. Se svým společníkem založil online streamovací službu Broadcast.com, kterou na vrcholu dotcom bubliny odkoupilo Yahoo za 5,9 miliardy dolarů.

V ten okamžik se Cuban z aktivního podnikání stáhl, koupil si zmíněné Dallas Mavericks a stal se vyhledávaným investorem.

Dnes ho znají miliony lidí po celém světě jako jednoho z porotců pořadu Shark Tank, americké obdoby českého Den D, kde se zakladatelé firem prezentují před investory a ti se rozhodují, zda do firmy investují. Cuban tak má i díky této reality show přehled o tom, na jakých projektech dnešní podnikatelé pracují.

Přečtěte si také
Největší chyba, kterou dělají začínající podnikatelé? Mark Cuban zná odpověď
Americký miliardář ví, jak to chodí ve světě byznysu
Jedině AI (Artificial Intelligence – Umělá inteligence)

„Pokud jsme počítače a internet považovali za něco velkého, pak se připravme na to, že AI to překoná. A pokud tomu nebudete rozumět, budete pozadu. A zejména v byznysu,“ podělil se o svůj pohled Cuban s účastníky konference South by Southwest v texaském Austinu.

Známý miliardář zároveň přidal svůj konkrétní tip na oblast, která podle něj bude podnikatelsky velmi zajímavá.

„Pokud bych dnes začínal v podnikání, rozjel bych něco kolem systémů jako Alexa a Google Home,“ říká Cuban.

Tím má na mysli hlasové virtuální asistenty od Amazonu a Googlu, díky kterým může uživatel snadněji ovládat svou domácnost a přístroje v ní.

„Všichni si myslí, že programování těchto přístrojů je něco náročného. Přitom je to úplně jednoduché. Proto říkám svým dětem a jejich kamarádům, aby se s těmito přístroji naučili pracovat a potom své služby nabízeli v sousedství za 25, 30 nebo i 40 dolarů na hodinu,“ popsal své rady Cuban.

Šedesátiletý miliardář řekl, že se sám o tyto technologie intenzivně zajímá a ačkoli se nechystá s novým podnikáním začínat, poctivě vše studuje.

„Nakoupil jsem si to všechno od Amazonu, Microsoftu i Googlu a procházím jejich návody. A pokud byste šli do mé koupelny, najdete tam knihu ´Machine Learning for Idiots´. Kdykoli mám volnou chvilku, čtu si jí,“ objasnil své zájmy Cuban.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Nejnovější články