3 předměty, které zařídí, že si emaily od vás přečte každý

Na detailech v emailové komunikaci záleží

Trápíte se myšlenkami na to, že jste se několik hodin psali s emailem a už týden marně čekáte na odpověď? Co když si dotyčný váš email ani neotevřel a rovnou ho smazal? Něco takového by neprospívalo vašemu byznysu, pojďme se proto podívat na to, jak tomu zabránit.
Otevírají lidé vaše emaily?
Otevírají lidé vaše emaily?

Váš email může být sebelepší, stejně tak nabídka v něm obsažená, přesto, pokud podceníte detail jménem „Předmět emailu“, časově zaneprázdněný člověk může tento email buď ignorovat, nebo dokonce rovnou smazat.

A nebo prostě potřebujete, aby vaše emaily nepřehlíželi kolegové či podřízení, jelikož se jedná o strategické věci, které rozhodují o úspěchu či neúspěchu firmy.

Proto až příště budete psát email, zapřemýšlejte nad vhodností jednoho z níže uvedených předmětů, které dokáží s otevíratelností vašich emailů doslova zázraky:

Přečtěte si také
Zbavte se prokrastinace jednoduše díky "Minutovému pravidlu"
Konec věčného odkládání
#1 „Mohu se Vás na něco zeptat?“

Tento předmět můžete využít jak v případě obchodních partnerů, tak třeba i kolegů a podřízených. Přirozená zvědavost dotyčného zařídí otevření emailu, protože kdo by se přeci nechtěl dozvědět, na co se ho chce někdo zeptat, že?

#2 „Nutně potřebuji odpověď“ (+ urgentní)

Je vhodné spíše pro komunikaci s kolegy, případně s obchodními partnery, se kterými se dobře znáte. Pokud využijete formát „Urgentní: Nutně potřebuji odpověď“, adresát si nedovolí email přehlížet. Můžete také přidat do kdy odpověď potřebujete.

#3 „Kontaktuji Vás ohledně XY“

Vhodné pro kontaktování časově vytížených osob, se kterými ještě nemáte blízky vztah. Takoví lidé velmi striktně filtrují svou poštu a pokud jim v předmětu jasně řekněte, o co se jedná, máte mnohem větší šanci, že email otevřou.

Předmět rozhoduje

Může se to zdát jako nepatrný detail, ale podle studie Convince&Convert se celých 35% adresátů rozhoduje čistě na základě předmětu emailu, bez ohledu na odesílatele. Podle statistik HubSpotu se zase zvyšuje míra otevření v případě, že do předmětu zahrnete jméno adresáta (samozřejmě decentně).

A pokud vám nic z předchozího nepřijde zajímavé, můžete využít trik ze všech nejpodlejší: „Nečtěte tento email!“. Jakmile napíšete do předmětu tuto větu, začnou se dít zázraky. Ale jen jednou.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
  • No předmět "Tento email nečtěte" opravdu zafunguje jen jednou, pak už jste navždy ve spam složce smile

    1
Nejnovější články