Cosa Nostra, Camorra, Ndrangheta a Sacra Corona Unita - 4 italské mafie, které musíte znát

Aneb jak se z pastevců stali miliardáři

Mezitím, kdy se tradiční korporace děsí miliardových ztrát, existují i firmy, které se neobávají ekonomických krizí či hromadného odlivu kapitálu. Nerozhodí je ani ztráta miliard. Tyto "firmy" jsou totiž ve skutečnosti zločinecké klany-mafie. Jde o sofistikované skupiny, které rozhodují úplatky a vydíráním o budoucnosti politiky nebo sportu. K manipulování se světem nepotřebují burzu ani honosná sídla v Silicon Valley, stačí jim nenápadné vesničky na italském pobřeží.
Corleone
Corleone

Již dávno není mafie něčím neznámým. Slova J. Edgara Hoovera, že mafie neexistuje, byla vyvrácena již za minulého století a stát musel pomalu uznat, že boj s organizovaným zločinem je prakticky dávno prohraný. Ať jde o jakoukoliv zločineckou skupinu, pravděpodobně se inspirovala italskými klany, které se během dvou set let transformovaly z vesnických skupin do nadnárodních společností a dnes mají prsty úplně ve všem.

Nekonečné miliardy jim každodenně přitékají z obchodu s drogami, alkoholem, tabákem, z financování teroristických skupin, ovládání bankéřů či politiků. Jsou vychytralí a brutální, ale nevšímají si nás – tedy až do chvíle, kdy jim zkřížíme cesty – pak se neštítí připravit kupř. tzv. kyselinové lázně, které okusily již stovky nepohodlných lidí. Vydělávají více než Deutsche Bank a McDonald’s doh­romady.

Desítky miliard dolarů poté investují do infrastruktury a legálních obchodů. Aniž bychom to tušili, kupujeme jimi financované zboží nebo obdivujeme jimi postavené budovy. Kdo jsou tedy tyto italské organizace, které tiše manipulují trhy a přitom se jich nedotkne ani zabavení zboží za několik miliard dolarů?

Ještě nejste členy? Zaregistrujte se, je to zdarma

+ bonus 22 praktických tipů, jak okamžitě zlepšit váš život i byznys
Kniha
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější

Nejnovější články