Jordan Belfort stále dluží peníze podvedeným klientům. Dočkají se vůbec někdy?

Splatí Vlk z Wall Street své dluhy?

Prestože je dnes Jordan Belfort díky svému příběhu a filmu Vlk z Wall Street celosvětovou celebritou, která se nebojí žádat miliony korun za jedno vystoupení, jeho bývalí klienti stále marně čekají na peníze, které jim i po těch mnoha letech šestapadesátiletý obchodník dluží.
Jordan Belfort
Jordan Belfort

Krátký návrat do historie. Jordan Belfort řídil na konci 80. a na začátku 90. let investiční společnost Stratton Oakmont, jejíž obchodníci používali nátlakové strategie, díky kterým jejich klienti investovali do tzv. penny stocks, rizikových akcií menších a začínajících firem. Belfort s jeho týmem v těchto firmách často vlastnili podíl a jakmile jejich obchodníci vyhnali skrze investory ceny akcií vzhůru, Belfort zavelel k výprodeji. Výsledek? Bohatství pro Belforta, velké ztráty pro investory.

Podle výsledků vyšetřování připravil Belfort a jeho tým více než 1500 investorů o částku přesahující 200 milionů dolarů. V roce 1999 byl Belfort zatčen a následně odsouzen ke 3,5 letům za mřížemi. Na svobodu se dostal v roce 2008. Od té doby je díky filmu Vlk z Wall Street, kde ho ztvárnil skvělý Leonardo Dicaprio, celosvětovou celebritou s nemalými nároky na honoráře za vystoupení. Ale co jeho podvedení klienti, nezapomnělo se na ně náhodou?

Celý článek je přístupný pouze komunitě Warengo
Ještě nejste členy? Zaregistrujte se, je to zdarma.
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
 • To je přesný. V kině jsem nechápal, proč se lidi tak strašně smějou a fandí mu. A proč se Caprio k legalizaci něčeho takovýho propůjčil.

  1
  • Je to drsný no, když se z někoho takovýho stane ikona a vzor :))

   0
 • Tak si půjde zase na chvilku sednout no, vždyť podle toho filmu se tam měl dobře 😃

  0
  • Přesně, když ty konference tak nevynášejí, tak proč se zbytečně namáhat "venku" 😃

   0
 • Jednou podvodník, vždycky podvodník.

  0

Nejnovější články