Jordan Belfort stále dluží peníze podvedeným klientům. Dočkají se vůbec někdy?

Splatí Vlk z Wall Street své dluhy?

Prestože je dnes Jordan Belfort díky svému příběhu a filmu Vlk z Wall Street celosvětovou celebritou, která se nebojí žádat miliony korun za jedno vystoupení, jeho bývalí klienti stále marně čekají na peníze, které jim i po těch mnoha letech šestapadesátiletý obchodník dluží.
Jordan Belfort
Jordan Belfort

Krátký návrat do historie. Jordan Belfort řídil na konci 80. a na začátku 90. let investiční společnost Stratton Oakmont, jejíž obchodníci používali nátlakové strategie, díky kterým jejich klienti investovali do tzv. penny stocks, rizikových akcií menších a začínajících firem. Belfort s jeho týmem v těchto firmách často vlastnili podíl a jakmile jejich obchodníci vyhnali skrze investory ceny akcií vzhůru, Belfort zavelel k výprodeji. Výsledek? Bohatství pro Belforta, velké ztráty pro investory.

Podle výsledků vyšetřování připravil Belfort a jeho tým více než 1500 investorů o částku přesahující 200 milionů dolarů. V roce 1999 byl Belfort zatčen a následně odsouzen ke 3,5 letům za mřížemi. Na svobodu se dostal v roce 2008. Od té doby je díky filmu Vlk z Wall Street, kde ho ztvárnil skvělý Leonardo Dicaprio, celosvětovou celebritou s nemalými nároky na honoráře za vystoupení. Ale co jeho podvedení klienti, nezapomnělo se na ně náhodou?

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
 • To je přesný. V kině jsem nechápal, proč se lidi tak strašně smějou a fandí mu. A proč se Caprio k legalizaci něčeho takovýho propůjčil.

  1
  • Je to drsný no, když se z někoho takovýho stane ikona a vzor :))

   0
 • Tak si půjde zase na chvilku sednout no, vždyť podle toho filmu se tam měl dobře smile

  0
  • Přesně, když ty konference tak nevynášejí, tak proč se zbytečně namáhat "venku" smile

   0
 • Jednou podvodník, vždycky podvodník.

  0
Nejnovější články