Co vznikne spojením vrcholového sportu a zdravé výživy? Pokeat!

Dva kamarádi se rozhodli, že pomohou zaneprázdněným lidem zdravě jíst

Rozhodnout se zdravě jíst je otázka několika minut. Přizpůsobit se zdravé stravě je otázka několika týdnů až měsíců. Rozhodnout se lidem nabídnout možnost rychlého, vyváženého a zdravého jídla je otázka dlouhodobých výzkumů, dlouhých příprav, velké investice, ale následně i vlny dobrého pocitu z toho, že to, co děláte, děláte dobře.
Pokeat
Pokeat

A pocit, že to dělají Petr Vakoč, profesionální cyklista, a jeho kamarád a společník ve společnosti Future foods Michal Kočí dobře, je oprávněný. „Když jsme v květnu 2018 přišli na trh s Pokeatem, měli jsme určité obavy, zda si k produktu najdou lidé cestu. Dnes jsme o šest měsíců dále a můžeme si oddechnout. Samozřejmě že není vše za námi, ale cílová skupina si k nám cestu našla a my se teď musíme snažit, abychom uspokojili i ty, kteří nás teprve objeví,“ říká Michal Kočí, CEO společnosti.

Pokeat, neboli zdravé jídlo, které si můžete dát kdykoliv a kdekoliv, má své místo u zákazníků bez rozdílu věku a povolání. Žijeme ve 21. století a pojem vyvážená a zdravá strava je pro mnoho z nás nedílnou součástí života. Nejedná se pouze o sportovce, kteří si pestrost a vyváženost svého jídelníčku musí hlídat, aby jejich výkony měly vzrůstající tendence. Také lidé, kteří chodí každé ráno do kanceláře a své pracovní povinnosti řeší ze židle, se na zdravou stravu zaměřují.

Pokeat je ideální svačina do kanceláře.

„Bohužel ještě pořád není jednoduché opravdu zdravé produkty nalézt. Mnoho potravin v sobě skrývá přidané cukry, chemii nebo nekvalitní suroviny. Pro mnoho lidí je právě obtížná dostupnost vhodných jídel největší překážkou pro zdravé stravování. Trávím většinu roku na cestách a udržet si zdravý jídelníček je prakticky nemožné. Právě naše touha tuto překážku odstranit nás inspirovala k vytvoření zdravého produktu, který nejen zasytí, ale i dobře chutná a hlavně je vždy po ruce,“ popisuje profesionální sportovec a odborník na zdravou výživu Petr Vakoč, který má na starosti hlavně vývoj produktů.

Výzkum, který předcházel uvedení Pokeatu na trh, dovedl toto jídlo k naprosto zdravému a přírodnímu složení. Obsahuje zejména nejdeficitnější makronutrienty v naší stravě, má vysoký obsah bílkovin, vlákniny a Omega3. Není v něm žádný přidaný cukr ani škodlivá chemie a je vhodný i pro lidi s intolerancí na lepek. Vyrábí se v České republice a zároveň je lokální i velká část použitých surovin.

„V současné době, tedy šest měsíců od první objednávky, máme pro zákazníky připraven Pokeat ve třech příchutích. Limeta a citrón, skořice a jablko a od září také příchuť višeň a kakao. Smělé plány do budoucna samozřejmě máme, ale v tuto chvíli je třeba, aby se portfolio klientů na našem domácím trhu zvětšovalo, a především aby naši klienti byli s naším produktem maximálně spokojeni,“ shrnul Michal Kočí.

Sledujte Petra Vakoče a Michala Kočího na Warengo!
friend
Petr Vakoč
Co-founder ve společnosti Future foods s.r.o.
friend
Michal Kočí
founder ve společnosti Future foods s.r.o.
Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Nejnovější články