Zuckerbergův majetek ztratil během podzimu třetinu hodnoty. Kde se zastaví?

Krize Facebooku ovlivňuje jeho zakladatele

Ačkoli letošním rekordmanem co se týká pohybu hodnoty majetku je jednoznačně Jeff Bezos, hned v závěsu se drží další technologický magnát, Mark Zuckerberg. Hodnota jeho majetku se totiž během pár měsíců snížila o více než třetinu.
Mark Zuckerberg
Mark Zuckerberg

Majetek Jeffa Bezose začal rapidně růst v polovině loňského roku a během pouhých dvanácti měsíců vystoupal z 80 až na 170 miliard dolarů. Na podzim se však cena akcií Amazonu začala propadat a Bezos začal upisovat nemalé částky. Aktuálně má jeho majetek hodnotu 125 miliard dolarů a i přes astronomickou ztrátu 45 miliard dolarů si suverénně drží pozici nejbohatšího člověka světa.

To Mark Zuckerberg se v žebříčku nejbohatších lidí světa pomalu propadá. Aktuálně mu patří sedmá příčka a pokud se Facebook brzy nevyrovná s problémy, které ho zužují, Zuckerbergovi hrozí, že po necelých třech letech opustí nejbohatší desítku.

Přečtěte si také
Čeho se bojí Zuckerberg? Znovu odmítl vypovídat před mezinárodní komisí
Snaží se snad Facebook utajit další nekalosti?

Hodnota majetku krále sociálních sítí dosáhla svého vrcholu v červenci tohoto roku, kdy se pohybovala na hranici 86 miliard. Pak ovšem dostaly akcie Facebooku tvrdý direkt v návaznosti na skandál s Cambridge Analytica a fake news a Zuckerbergův majetek zamířil směrem dolů.

Dnes má Markův majetek hodnotu kolem 52 miliard dolarů, přičemž v rozmezí 1,5 – 5 miliard jsou za ním Brin, Page, Slim, Bettencourt, trochu větší ztrátu už mají Waltonovi.

Jelikož se nálada na trzích postupně zhoršuje a investoři začínají být nervózní, dá se očekávat, že Zuckerberg se bude žebříčkem i nadále propadat. Dle posledních informací totiž nic nenasvědčuje tomu, že by Facebook trh natolik překvapil, aby se jeho akcie vydaly zase směrem vzhůru.

Podívejte se na nejnovější rozhovor s Markem Zuckerbergem, kde rezolutně odmítá svůj konec na pozici CEO Facebooku:
Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
Nejnovější články