Tragický příběh zakladatele Victoria´s Secret, po prodeji firmy spáchal sebevraždu

Osudová chyba dokáže srazit na kolena

Dlouho to vypadalo na klasickou americkou "success story". Roy Raymond, zaměstnanec v marketingovém oddělení firmy Vicks, si vzal půjčku a nastartoval byznys, který má dnes hodnotu několika miliard dolarů. Jenže pan Raymond udělal jednu osudovou chybu, která ho nakonec stála život.
Obchod Victoria´s Secret
Obchod Victoria´s Secret

Možná, že už jste ten příběh ve zkrácené verzi slyšeli z úst Justina Timberlakea ve filmu Social Network, kde ztvárnil postavu Seana Parkera. Ve scéně v klubu tento příběh vypráví mladému a s byznysem začínajícímu Marku Zuckerbergovi. Jednak mu tím chtěl představit svou přítelkyni, ale také mu tím chtěl ukázat, jakou chybu člověk může udělat, když podcení potenciál svého byznysu.

Dnes už víme, že Mark Zuckerberg potenciál Facebooku nikdy nepodcenil a díky tomu se dnes těší z majetku přesahujícího 50 miliard dolarů. To se však bohužel nedá říct o Royi Raymondovi.

Roy Raymond vystudoval podnikatelskou fakultu na Stanfordově univerzitě a tak bylo jen otázkou času, kdy se pustí do nějakého byznysu. Osudová chvíle přišla, když chtěl třicetiletý Roy koupit spodní prádlo pro svou ženu k jejich výročí…

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
 • rozpoznat potenciál firmy je vždy nejdůležitější moment při rozhodování jak jít dál. Chybou bývá i tříštění zájmů firmy nebo "sponzorování" neziskových činností - tzv. co když to bude časem fungovat.

  1
 • V tom filmu to zase tak tragicky nevyznívalo. Tohle je o dost smutnější pojetí.

  0
 • Když si člověk vezme, jak dneska mohl být v pohodě. Hodně smutný

  0
 • Špatně zakončenej americkej sen.

  0
Nejnovější články