Z chudé kapsářky královnou drogového kartelu. Ze života Griseldy Blanco se tají dech

Ukázka, že i ženy dokáží být bezcitné a kruté

Během 70. a 80. let minulého století se Miami transformovalo z města ideálního pro odpočinek postarších milionářů na hlavní město drogového obchodu. Bohatí toužili po kokainu a kolumbijské drogové kartely jim toto přání dokázaly splnit. Jedním z pionýrů kolumbijského kokainového obchodu byla i Griselda Blanco – nelítostná vůdkyně medellínského kartelu, které se později přezdívalo Pablo Escobar v sukni.
Griselda Blanco
Griselda Blanco

Dnešní Miami je postaveno doslova na krvi a kokainu. Když se tu obchod s bílým práškem rozjel v osmdesátých letech naplno, dosahoval obrat až 20 miliard dolarů ročně. A tato obrovská částka byla narkobarony a jejich kartely často reinvestována do nemovitostí a dalších projektů v jižním cípu Floridy, díky čemuž se jejich příjmy naoko zlegalizovaly.

Co však bylo pro Miami horši, to byl boj kartelů o nadvládu nad tímto „obchodně“ atraktivním územím. Započala tak doslova válka, které se dodnes říká Cocaine Cowboys War. Nepřekvapí, že na toto téma vznikl v roce 2007 také stejnojmenný dokumentární film.

Hlavním kartelem dovážejícím kokain a stojícím za kokainovými válkami byl kartel z Medellínu. V době, kdy byl Pablo Escobar ještě bezvýznamným zlodějem aut, se v čele tohoto kartelu objevila původně chudá kapsářka Griselda Blanco.

Na první pohled by to do ani ne 160cm vysoké Griseldy asi nikdo neřekl, ale jednalo se o jednoho z nejnebezpeč­nějších zločinců v dějinách. Griselda bez rozmyslu nechávala zabít nejen své nepřátelé a náhodné kolemjdoucí, ale také své spolupracovníky a dokonce i své milence. Ne nadarmo se jí přezdívalo „Černá vdova“. Byla schopná převézt měsíčně skrze své distributory až 300 kilogramů kokainu z Kolumbie do Spojených států a díky tomu si přijít na 80 milionů dolarů.

Přitom životní vyhlídky neměla na začátku života zrovna ideální, matka ji pravidelně bila a otčín znásilňoval, až se ve svých 11 letech rozhodla, že z domu uteče a postará se o sebe na ulici. Aby mladá dospívající dívka přežila sama v ulicích drsného Medellínu? Už to samo o sobě se zdá být nemožným úkolem. Jak se tedy Griseldě podařilo nejen přežít pouliční život, ale stát se královnou drogového kartelu s miliardovými příjmy?

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
Nejnovější články