Z chudoby až na vrchol. Fascinující příběh nejbohatší podnikatelky světa Zhou Qunfei

Důkaz, že vytrvalost se vyplácí

V dubnu tohoto roku se stala čínská podnikatelka Zhou Qunfei nejbohatší ženou světa. V Číně, kde je nejvíce miliardářek na světě, by to nebylo ničím fascinujícím - až na to, že na vrchol se dostala podnikatelka, která by svým příběhem mohla být skvělou předlohou pro hollywoodský film.
Zhou Qunfei
Zhou Qunfei

Už dávno neplatí, že ženy jsou jen hospodyňkami starajícími se o domácnost. V posledních desítkách let se staly vyhledávanými manažerkami a podnikatelkami, které úspěšně konkurují mužům a co víc, často je překonávají. Proto už dnes nepřekvapí, že ženy podnikatelky často zaujímají významné pozice v žebříčcích prestižních byznysových médií.

A právě na vrcholu jednoho z těchto žebříčků se nachází ani ne padesátiletá Zhou Qunfei. V dubnu tohoto roku byla tato podnikatelka z Číny zvolena opětovně nejbohatší ženou planety, a to s majetkem v hodnotě více než 9 miliard dolarů. Úctyhodné na tom je, že se jedná o tzv. self-made podnikatelku, tedy o takovou, která se na vrchol vypracovala zcela od nuly. Její odhodlanost skrze krušné chvíle sama shrnula následující citací:

"Měla jsem jinou mentalitu než ostatní. Chtěla jsem se neustále něco učit, ať už mi za to platili či nikoli. Šla jsem za tím odlišně. Všichni ostatní pocházeli z měst a měli dostatek peněz, ale já peníze neměla. Vše, co jsem tedy chtěla, bylo změnit svůj osud za pomoci svého úsilí.“

Žila v té nejchudší farmářské oblasti, matka ji zemřela v pěti letech, otec oslepl ve válce, často neměla co jíst…je vůbec možné se z takové situace dostat? Zhou Qunfei se to podařilo a nejen to, její fenomenální cesta byla završena pozicí nejbohatší podnikatelky světa. Jaké je tajemství jejího úspěchu?

Celý článek je přístupný pouze komunitě Warengo
Ještě nejste členy? Zaregistrujte se, je to zdarma.
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
 • Šikovná! 🙂

  2
 • Asie jako taková není idylická, ale o to více jsou takovéto příběhy inspirující, pro nás ženy 😉

  0
  • Nejen pro ženy. Vyjít z takové bídy a dosáhnout takových úspěchu je něco neskutečnýho :))

   1
 • Dobrá 😮

  0

Nejnovější články