Dodávka prvního eletrického SUV od Audi se zpozdí kvůli softwarové chybě

Čtyřtýdenní zpoždění očekávají zástupci německé automobilky v dodání nového elektrického SUV E-Tron na plochy autosalonů.
Nové Audi E-Tron
Nové Audi E-Tron

Za zpoždění může podle všeho část softwaru, která musela být v průběhu vývoje upravována a automobilka tak musí čekat na nové schválení od úřadů.

Se zprávou o možném zpoždění přišel jako první německý deník Bild, ten však původně informoval o několika měsících. Objevily se také spekulace ohledně neshody s jihokorejským dodavatelem baterií LG Chem, který prý žádá desetiprocentní navýšení cen kvůli vysoké poptávce. Ani to však zatím potvrzeno nebylo.

Audi E-Tron bylo poprvé představeno v září v San Franciscu a již po týdnu zástupci automobilky prozradili, že vyřizují více než 10 tisíc rezervací z celého světa. V případě takového zájmu by se jednalo o dalšího silného konkurenta americké automobilky Tesla.

Na evropský a tedy i český trh by se novinka od Audi měla dostat na přelomu 2018/19. Prodejní cena se odhaduje kolem 2 milionů korun. Američané si na elektrické SUV od Audi počkají do druhého čtvrtletí 2019.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
Nejnovější články