Hledáte odborníka na marketing? Inspirujte se britskou královskou rodinou

3 lekce, které se od ní můžou naučit všichni podnikatelé

Velká část světa nahlíží na britskou královskou rodinu s otevřenými ústy. Je obdivována davy, a rovněž hojně propírána bulvárem. Ale kromě pompézních svateb a dalších propíraných událostí byste se měli zaměřit i na něco jiného. Ostrovní monarchové využívají účinné marketingové a PR strategie, z nichž se lze leccos přiučit.
Princ Harry s manželkou Meghan Markle
Princ Harry s manželkou Meghan Markle

Letošní rok byl pro obdivovatele zlatých kočárů a přehlídek známých lidí se šlechtickými tituly opravdu neobyčejným. Ano, v roce 2018 se odehrály dvě pompézní královské svatby a nyní došlo k nejnovějšímu ohlášení, že princ Harry a jeho novopečená manželka, americká herečka Meghan Markle, očekávají příchod potomka.

Možná byste mi tvrdili, že vás tyto události nezajímají, faktem ale je, že květnovou svatbu tohoto páru sledovalo po celém světě až 2,5 miliardy lidí. Lidé sledují královskou rodinu pro její kouzlo, jistou neobyčejnost, možná tradici a část lidí pouze pro zábavu ze sledování, jak moderní monarchie odhaluje vlastní rituály. Část populace považuje za zajímavé sledovat ten naprosto odlišný životní styl. Každopádně za vším stojí pouze tyto důvody nebo onu přitažlivost královské rodiny způsobuje i něco jiného?

Přečtěte si také
Chcete se stát legendou? Dělejte marketing jako Musk!
5 geniálních marketingových tahů od zakladatele Tesly

Proč je lidé po celém světě nadále sledují? Co je činí globálně tak přitažlivými? Možná vám prozradím tajemství, ale jak se zdá britští monarchové jsou pravděpodobně nejlepší PR organizací na světě.

Chcete se odlišit od konkurence a trochu osvěžit svou marketingovou strategii? Podívejte se, jak britská královská rodina udržuje svůj obraz neustále přitažlivý, nezapomenutelný a magický, rok co rok. Zde jsou tři lekce, které se od nich můžete naučit.

#1 Udržujte si pozitivní obraz na veřejnosti, za každé okolnosti

Ještě nejste členy? Zaregistrujte se, je to zdarma

+ bonus 22 praktických tipů, jak okamžitě zlepšit váš život i byznys
Kniha
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

Nejnovější články