9 důležitých tipů, díky kterým konečně prorazíte v byznysu

Vydejte se správnou cestou k cíli

Přistihli jste se už někdy při brouzdání po internetu, jak hledáte návod na úspěšné podnikání? A myslíte si, že má vůbec smysl takové informace na síti hledat? Všichni přeci vědí, že neexistuje žádná magická formule, která z vás přes noc udělá nového Gatese nebo Bezose. Nemusíte však ztrácet naději. Podrobným sledováním těch nejúspěšnějších jsme objevili 9 společných principů, které si můžete osvojit i vy. Cesta k úspěchu pak bude snadnější.
Připravte se na úspěch
Připravte se na úspěch

Samozřejmě, že se nikdo nenaučí plavat, když bude sedět na břehu a číst si o tom návodové články. Neexistuje jiný způsob než jít do vody. Stejně tak se i dobrým podnikatelem stanete především v praxi. Jsou ovšem známé jisté zásady a myšlenky, které byste měli mít na paměti, případně i pokyny, které byste měli následovat. Přečtěte si naše tipy a zamyslete se nad body, ve kterých je třeba se ještě zlepšit.

Přečtěte si také
7 tipů, jak se stát finančně nezávislým a žít svůj život naplno
Cesta ke svobodě existuje, není to však přímá dálnice

Jak se stát úspěšným podnikatelem

#1 Nebojte se chybovat, tedy učit

Možná jste jedinečný prototyp nejnovějšího robota vytvořeného brilantním vědcem. Jste naprogramovaní, abyste se rozhodovali perfektně a vždy volili nejlepší možnost ze všech variant. Pokud nikdy neděláte chyby, tak můžete tento bod vynechat a přejít k dalšímu.

Všichni ostatní lidé však občas dělají nesprávná rozhodnutí a není to nic, kvůli čemu byste si měli trhat vlasy. Mluvíme zde o podnikání, nikoliv o exaktních vědách jako je matematika nebo fyzika – v podnikání neexistují žádné záruky.

Jestliže máte obchod a zvolili jste špatný produkt, setkali se s nespolehlivým dodavatelem, nebo byli oklamáni podvodníkem s kreditními kartami, není to konec světa. Příště už budete vědět. Zachovejte klid, napravte to a posuňte se dál. Na každou malou chybu nahlížejte jako na další stavební kámen vašeho chrámu úspěchu.

#2 Najděte způsoby, jak pracovat chytře

Snažte se minimalizovat rutinní manuální práce, které jsou největšími žrouty času. Budete překvapeni, kolik z nich může být automatizováno.

Pokud se chcete úspěšně propagovat na sociálních sítích, jakože nic jiného ani neočekáváme, můžete využít spoustu programů, ve kterých si naplánujete své příspěvky na několik dní dopředu a nemusíte tak každou chvilku přemýšlet, co na sítě dáte. Stejně tak můžete automatizovat newslettery, které budou vašim zákazníkům pravidelně posílat novinky z vaší nabídky a přitom budou vypadat, že jste je právě sami vytvořili.

Rovněž se také nepokoušejte uchovávat všechny malé detaily v hlavě – používejte zápisníky, plánovače, kalendáře, lepící štítky, které slouží k tomu, aby vám usnadnily život. A pokud konzervativnímu papíru nefandíte, využijte svůj chytrý telefon, ve kterému už dnes najdete nespočet aplikací na řízení týmu, vztahů se zákazníky či sdílení souborů. Život může být o tolik jednodušší!

#3 Čtěte a poučte se ze zkušeností ostatních

Inteligentní podnikatel ví, jak spojit příjemné s užitečným. Čtení příběhů úspěšných lidí je dobrým způsobem, jak trávit čas efektivně.

Vždycky bude někdo chytřejší, bohatší a zkušenější než vy. Od takových lidí je možné se ledacos naučit. Jejich cenné zkušenosti, ať už pozitivní nebo negativní, vám mohou dát klíč k řešení problému anebo vám pomůžou se vyhnout častým chybám. Nehledě na motivaci, kterou vám to vlije do žil.

Staňte se doslova vášnivým čtenářem či čtenářkou biografie. A nemusí to být jen ta podnikatelská. Spoustu inspirace najdete také u politických lídrů jako byl například John Fitzgerald Kennedy nebo v knihách o válečných strategiích. Umění války od Lao-c´ zná každý, ale co takhle Kniha pěti kruhů od Mijamota Musašiho? A nebo Hovory k sobě od Marka Aurelia? To jsou knihy, které by ve vaší knihovně určitě neměly chybět.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
Nejnovější články