Jak stvořit dokonalý tým, který uspěje v každém byznysu?

Aneb skládejte tým jako sportovní trenér

Pokud někdy sledujete kolektivní sporty jako fotbal, hokej nebo basketbal, jistě jste si všimli, že každý člen týmu má své povinnosti a osobité vlastnosti. A naprosto stejně byste měli budovat i svůj firemní tým.
Má každý člen vašeho týmu jasnou roli?
Má každý člen vašeho týmu jasnou roli?

Dokážete si asi představit, co by se stalo, kdyby fotbalový trenér nominoval do utkání 11 útočníků. Nebo hokejový šest brankářů. A nebo kdyby trenér basketbalového mužstva postavil pouze samé vysoké a méně obratné hráče. Možná by měli větší šanci skórovat těsně pod košem, ale neměli by velkou úspěšnost pří střelbě z dálky a při obraně by kolem nich menší a mrštnější protihráči proklouzávali až moc jednoduše.

Zkrátka a dobře, všechny tyto strategie by jednoznačně vedly k ostudným prohrám a vyhazovům těchto trenérů z mužstva. Tak proč se tolik podnikatelů snaží chovat právě jako tito trenéři, kteří by ve světě sportu těžko sháněli práci?

Přečtěte si také
10 snadných triků, jak vypadat chytře na každé poradě
Hodí se to, když nejste ve své kůži

Buďte profi trenérem

Jakmile si někdo založí firmu a začne růst, poohlíží se po posilách a nových zaměstnancích. A k jeho vlastnímu neštěstí se často stává, že se i trochu nevědomky snaží do firmy sehnat osobnosti, které budou stejné jako on, ať už má vlastnosti jakékoli. Technik se snaží najímat další techniky, obchodník shání obchodníky…

Ve finále to vypadá tak, že ve firmě plné techniků se nenajde nikdo s odvahou zvednout telefon a sehnat nějaké klienty. Ve firmě složené z obchodníků zase panuje šílený zmatek a technické věci jsou jen tak tak splácané.

„Talent vám možná vyhraje zápas, ale týmová práce a inteligence vám vyhrají celý turnaj.“ Michael Jordan

Každý podnikatel, stejně tak jako zkušený sportovní trenér, by se měl snažit poskládat tým, který se bude vzájemně doplňovat a výsledným efektem bude podnikatelský úspěch. Jak by měl takový tým vypadat?

Celý článek je přístupný pouze komunitě Warengo
Ještě nejste členy? Zaregistrujte se, je to zdarma.
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější

Nejnovější články