Richard Branson: „Virgin Galactic se podívá do vesmíru v horizontu týdnů.“

Zakladatel impéria Virgin řekl CNBC, že Virgin Galactic začne s vesmírnými lety v příštích několika týdnech. Bransonova komerční kosmická společnost tak má blízko ke svému cíli, dostat do vesmíru platící zákazníky.

Britský rodák založil Virgin Galactic v roce 2004 a v minulosti už prozradil, že finální termín (který už propásl), kdy se jeho společnost podívá do vesmíru je duben letošního roku.

Nyní nicméně Branson říká: “Měli bychom se dostat do vesmíru během několika týdnů nikoliv měsíců. Pak se během pár měsíců podívám na oběžnou dráhu já osobně a nedlouho poté i první platící zákazníci. Máme před sebou pár velmi vzrušujících měsíců.“

První platící klienti kosmické společnosti si však budou muset náležitě připlatit. Právě nyní je cena kosmických letenek na téměř 250 tisících dolarech a v tuto chvíli určitě nebude klesat. Přesto Branson říká, že do deseti let klesne cena letenek na méně než 50 tisíc dolarů.

Pokud se vám však i tato cena zdá vysoká, máte pravděpodobně smůlu. Nižší ceny se delší dobu nedočkáte, tím spíš, že podle odhadů Bank of America bude hodnota odvětví v příštích 30 letech růst až na 2,7 bilionu dolarů.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Nejnovější články