Reputace je pro vaši firmu vším. Jak zabránit jejímu poškození?

Nepodceňujte detaily

Pokud se nebudete pravidelně starat o svou dobrou reputaci, můžete se jednoho dne probudit a zjistit, že od vás nikdo nechce nakupovat. Ba co víc, vy ani nebudete vědět proč.
Myslí si také vaši zákazníci, že jste skvělí?
Myslí si také vaši zákazníci, že jste skvělí?

Pokud patříte mezi fanoušky seriálu Dva a půl chlapa, jistě si tento díl budete pamatovat. Charlie (kterého hraje Charlie Sheen, pozn. pro nefanoušky) se pokusí v baru jako tradičně sbalit pěknou dívku. Ta se mu však místo obvyklého souhlasu s pozváním na drink vysměje a odejde. Charlie z toho má divný pocit, ale nijak dál to neřeší.

Potom ovšem náhodou od svého synovce zjistí, že na internetu vznikla stránka nesoucí jeho jméno, kde se jeho zhrzené milenky dělí o své zkušenosti. Stránka si velmi rychle získala popularitu a Charliemu v podstatě znemožňuje jakékoli další seznámení.

Charlie nakonec vymyslí řešení, když se rozhodne, že obejde osobně všechny své dřívější milenky a omluví se jim za to, co jim provedl, tedy že už se jim většinou po společné noci neozval. Celý příběh nakonec skončí šťastně, když se Charlie omluví i té poslední z nich, je stránka vypnuta a on může pokračovat ve svém životě starého mládence.

Jenže co v komediálním seriálu vypadá jako sranda, může se pro podnikatele v reálném světě snadno stát noční můrou. O svou dobrou reputaci byste se totiž měli neustále starat a nečekat na moment, kdy se vám zákazník vysměje a odejde.

Pojďme si ukázat návod, jak na to.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Nejnovější články