Majitel easyJet se soudí s Netflixem. O "easy".

Jedenapadesátiletý Stelios Haji-Ioannou, syn logistického magnáta a sám úspěšný podnikatel, se pustil do bitvy se streamovací platformou Netflix kvůli použití slova "easy".

Netflix totiž název „Easy“ využil pro svou show, ve které sleduje romantické příběhy párů žijících v Chicagu. A jelikož svou show Netflix pod tímto názvem propaguje také v Evropě, zakladatel nízkonákladových aerolinek je za to zažaloval.

Samotné aerolinky totiž spadají do skupiny easyGroup, sídlící v Monaku a Londýně. V té je několik dalších firem s registrovanou ochrannou známkou obsahující slovo „easy“ – easyGym, easyCar, easyOffice, easyProperty, easyBus, easyHotel atd.

„Vlastníme na slovo "easy“ evropskou ochrannou známku a stejně tak na tisíce dalších slovních spojení, která slovo „easy“ obsahují. Není tedy možné, aby někdo takto beztrestně využíval naše slovo, dokonce s velmi podobným fontem," řekl k tomu miliardář.

Podnikatel po Netflixu žádá nejen zákaz používání názvu „Easy“ v rámci Evropské unie, ale také odškodnění ve výši 10 tisíc liber.

Show „Easy“ běží na Netflixu už od roku 2016 a na příští rok se chystá třetí, pravděpodobně poslední série.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
Nejnovější články