Instagram dostane nového šéfa: ostříleného Adama Mosseriho

V pondělí Facebook oznámil jméno nového ředitele Instagramu, poté co v minulém týdnu opustili společnost jeho zakladatelé Kevin Systrom a Mike Krieger.

“Jsme nadšení, že vedoucí postavení v Instagramu přebírá člověk se silnou podporou, který se zaměřuje na kvalitu a jednoduchost, stejně jako na hluboké pochopení významu komunity,“ uvedli oba zakladatelé ve svém prohlášení.

Mosseri, který se připojil k Facebooku již v roce 2008 a vykonával ve společnosti od té doby nejrůznější funkce, včetně vedoucího kanálu příspěvků a ředitele designu pro aplikaci Facebook, byl donedávna produktovým viceprezidentem Instagramu.

Ve své nové roli bude nováček na vedoucím postu Instagramu dohlížet na všechny oblasti podnikání včetně angažování nových členů výkonného týmu.

Před odchodem obou zakladatelů zastával Systrom funkci generálního ředitele a Krieger působil ve společnosti jako hlavní technický poradce. Duo založilo aplikaci pro sdílení fotografii v roce 2010 a postupem času se stala velkým hitem, který přilákal desítky milionů uživatelů, než ji spoluzakladatelé prodali v roce 2012 Facebooku za miliardu dolarů.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Nejnovější články