Vytváření výkonného týmu: Jak zvýšit důvěru zaměstnanců?

9 tipů, jak na to

Podlé průzkumu probíhajícím mezi největšími americkými společnostmi, samotní ředitelé a členové vyššího managementu uznávají, že je důvěra ve společnost základní složkou úspěchu. Zaměstnanci potřebují důvěru ve své nadřízené i kolegy. Jak docílit vyšší důvěry v řadách zaměstnanců ve vedení i spolupracovníky?
Celek dohromady dokáže více než individuální snažení jednotlivých částí. Zdroj: pixabay.com
Celek dohromady dokáže více než individuální snažení jednotlivých částí. Zdroj: pixabay.com

Statistiky ukazují, že valná většina lidí ve společnostech trpí velkou nedůvěrou. Ta představuje v podnikání skrytou slabinu, kvůli níž si žádný manažer nemůže dopřát pocitu klidu z celistvé a plně fungující společnosti. Zvýšení důvěry však nikdy nepřijde samo, je třeba na něm systematicky pracovat. Není to vaše povinnost, ale pokud jste zodpovědnými vedoucími či manažery, nikdy byste neměli dopustit, aby se váš tým vlivem nedůvěry rozpadal či působil nesourodě. Pokud momentálně nevíte jak na to, poradíme vám konkrétní kroky, jak s budováním důvěry ve společnosti začít:

#1 Dejte zaměstnancům rozhodovací pravomoc

Mnoho zaměstnanců může snadno nabýt pocitu, že jsou nedůležití. Vždy když bude příležitost, zeptejte se na jejich názor a pokud půjde o drobná pracovní rozhodnutí, nechte na jejich bedrech trochu zodpovědnosti. Když se ve firmě někdo cítí jako šedá myš, je dost pravděpodobné, že se vlivem nedůležitosti bude poohlížet po práci někde jinde.

Přečtěte si také
10 snadných triků, jak vypadat chytře na každé poradě
Hodí se to, když nejste ve své kůži

#2 Věnujte pozornost pracovním vztahům

Když zaměstnanec podá výpověď, nemusí se jednat primárně o jeho chybu, ale také vaše selhání. Dbejte na dodržování úzkých vztahů mezi všemi kolegy. Když se bude dotyčný v týmu cítit dobře a bude ho vnímat takřka jako vlastní rodinu, tak nebude mít nikdy důvod ji opustit. Získejte si důvěru zaměstnanců už tím, že s nimi budete komunikovat osobně a narovinu vždy, když to půjde. Osobní kontakt je velmi důležitý.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Nejnovější články