Co dělá Jeff Bezos, když mu přijde z Amazonu špatná objednávka?

Ano, i zakladatel společnosti občas neobdrží přesně to, co si objednal

Zakladatel Amazonu nedávno poskytl pro Economic Club of Washington velmi zajímavý rozhovor. Během pouhých 45 minut probral velkou část své obchodní filozofie včetně toho, jak se snaží vypořádat s problémy, které k podnikání Amazonu neodmyslitelně patří.
Jeff Bezos – zakladatel a CEO Amazonu
Jeff Bezos – zakladatel a CEO Amazonu

V průběhu interview obdržel Jeff Bezos velmi zajímavou otázku. “Stává se vám, že když provedete objednávku na Amazonu nedostanete to, co jste si objednal? Jak případně tento problém řešíte?“

Bezos odpověděl, že čas od času skutečně chybnou objednávku od Amazonu obdrží a že se těmito problémy zabývá stejným způsobem, jakým řeší i nedostatky v péči o zákazníky, což zahrnuje následující:

 
  • Požádá tým, aby napsal případovou studii
  • Identifikace skutečných příčin problému
  • Doporučení, jak do budoucna pochybení předejít
 

Bezos poté shrnul, proč Amazon řeší problémy tímto způsobem: *“Když vyřešíte problém, neopravujete tu chybu kvůli jednomu zákazníkovi, ale i pro každého zákazníka, který by se s podobným pochybením měl setkat v budoucnu. Proces řešení, byť sebemenšího problému je obrovsky důležitou součástí toho, co děláme.

Jak ale aplikovat Bezosovu metodu řešení problémů v praxi? Podívejme se malinko podrobněji na jím zmíněný postup.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
  • Proč používáte stále tu samou fotku? Já si pak myslím, že je to pořád ten samý článek smile A ten rozhovor netrval 45 minut, ale hodinu a deset minut, sám jsem na něj koukal, je to super povídání. Možná bych zvážil dát sem přímo video s tím rozhovorem, ať si to čtenáři nemusí sami dohledávat? Tech informací tam zaznělo víc zajímavých.

    0
Nejnovější články