Velký nákup ve světě módy!

Michael Kors se chystá koupit Versace za 2 miliardy dolarů

Americký výrobce luxusní módy se trošku překvapivě chystá převzít vlastnictví italského módního domu. Podle agentury Bloomberg je Michael Kors ochoten za Versaceho zaplatit částku pohybující se okolo 2 miliard dolarů. Akvizice by měla být dotažena ještě v průběhu tohoto týdne.
Donatella Versace - současná viceprezidentka skupiny Versace a hlavní návrhářka firmy. Zdroj: flickr.com
Donatella Versace - současná viceprezidentka skupiny Versace a hlavní návrhářka firmy. Zdroj: flickr.com

Na dotazy ohledně případného prodeje do amerických rukou se odmítli zástupci Versace jakkoliv vyjádřit a private equity společnost Blackstone, jenž vlastní v italském módním domě pětinu se také zdržela jakéhokoliv vyjádření. Podle Bloombergu by měla rodina Versace, která v současnosti vlastní zbylých 80 procent společnosti hrát v jejím fungování i nadále důležitou roli.

#### Chladná odezva investorů Michael Kors se snaží o posílení postavení své skupiny luxusních značek oproti konkurenci jako je majitel francouzské oděvní značky Louis Vuitton, Moet Hennessy Louis Vuitton nebo Tapestry, mateřské společnosti výrobce prémiového oblečení a doplňku z kůže společnosti Coach. Již v loňském roce Michael Kors podobně rozšiřoval své pole působnosti akvizicí luxusní značky obuvi Jimmy Choo za 1,2 miliardy dolarů.

Akcie americké společnosti reagovaly na zprávy o plánované koupi Versace negativně, klesly během pondělního obchodování o 7 procent.

Investorská obec se vůči nákupu Versaceho projevila poměrně skepticky, když akcie americké společnosti během pondělního obchodování poklesly o sedm procent.

Neil Saunders, generální ředitel poradenského týmu GlobalData Retail, uvedl, že koupě Versaceho by znamenala pro Michaela Korse zisk skutečně rezonující značky s celosvětovým statusem výrobce luxusní módy. 40 let starý módní dům se vrátil v loňském roce k zisku, když dosáhl příjmů ve výši téměř 800 milionů dolarů.

Přečtěte si také
Víte, jak vypadají prodejní čísla nejhodnotnější společnosti světa?
Hospodaření Applu v pěti grafech

Vyplatí se Korsovi plánovaná akvizice?

“Michael Kors by měl usilovat o zmírnění některých snobských prvků značky Versace, aby oslovil moderního spotřebitele, nicméně uzavření dohody by mělo americké společnosti pomoci soutěžit s většími konkurenty,“ prozradil Neil Saunders.

“Je jasné, že rozšíření skupiny módních značek pomůže mateřské společnosti ušetřit náklady z rozsahu, na druhé straně si nemyslíme, že by Versace mělo nějakým zvláštním způsobem pomoci oživit značku Michael Kors. Jedná se mnohem pravděpodobněji o součást hry, ve které se Michael Kors snaží získat širší postavení na trhu. Skupina by rozšířila řadu značek, což by mělo vést k prohloubení prodejních výkonů napříč různými trhy,“ pokračoval ředitel poradenského týmu GlobalData Retail.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Nejnovější články