Jak připravit vaši společnost na inovace ve čtyřech krocích?

Je lepší být připraven než se přizpůsobovat v době, kdy už je příliš pozdě

Podle nedávné studie Harvard Business Review, ve které bylo vyzpovídáno 270 korporátních ředitelů, nejsou největšími překážkami při adaptaci inovací věci jako nízký rozpočet, nedostatečná kvalifikace nebo malá podpora vedení, ale politika a firemní kultura společnosti. Jedná se o dlouhodobé problémy, které nelze vyřešit přes noc, ale časem je překonat lze. V článku naleznete čtyři věci, které vám pomůžou tento problém překonat.
Neustálé hledání inovací je jediným způsobem, jak lze dlouhodobě v podnikání uspět. Zdroj: pixabay.com
Neustálé hledání inovací je jediným způsobem, jak lze dlouhodobě v podnikání uspět. Zdroj: pixabay.com

V roce 1919 Mahátma Gándhí inicioval kampaň občanské neposlušnosti, během které prodával zakázanou literaturu, podstupoval dlouhotrvající půst, stávkoval v práci, aby tak protestoval proti represivním Rowlattovým zákonům. Tehdy dosáhl okamžitého úspěchu, který se však brzy obrátil v katastrofu, která vyústila masakrem v Amritsaru.

Gándhí sám sebe později zkritizoval za zjevnou naivitu. “Uvědomil jsem si, že před tím, než začnou lidé projevovat občanskou neposlušnost by si měli důkladně uvědomit její možné hlubší následky,“ napsal ve své autobiografii. Totéž však lze říci i o inovacích. Než začnete s iniciativou zaměřenou na změnu hry, musí na to být vaše organizace připravena.

Přečtěte si také
Víte, jak vypadají prodejní čísla nejhodnotnější společnosti světa?
Hospodaření Applu v pěti grafech

#1 Zaměřte se více na své poslání než na pouhá čísla

Dlouho bylo módní říkat, že zvládneme vše, co změříme. Sentimentální hlasy obvykle obhajují přístup založený na metrickém přístupu k řízení, ve skutečnosti je ale cestou k úspěchu následování firemní vize. Není jednoduché se věnovat tomu, co nelze změřit. V anglosaské literatuře se často tento problém označuje jako sklon k dostupnosti. Máme tendenci povětšinou jednat spíše na základě dostupných informací než na základě toho, co je nejdůležitější.

Důležité však je řídit se vlastní vizí nebo posláním nikoliv tvrdou metrikou. Zjednodušování úspěchu na základě omezeného počtu objektivních čísel často vede k nechtěným důsledkům, čísla nikdy neřeknou celý příběh. Samozřejmě můžete rozšířit počet používaných metrik, ale nakonec zjistíte, že více dostupných čísel vede jenom k většímu zmatku.

Čísla nikdy neprozradí celý příběh.

Jedna ze společností, která ilustruje přístup založený na své misi je všem dobře známý Amazon. Samozřejmě, ani tento kolos se nevyhýbá měření, nicméně čísla jsou až druhotnou záležitostí vedle fanatického zaměření na zákazníka. Nový projekt Amazonu tak nezačíná kvantitativní analýzou, ale budoucí představou popisující, jaký dopad bude mít novinka na potenciálního zákazníka, čísla přijdou na řadu až mnohem později.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
Nejnovější články