Google a Facebook budou pravděpodobně čelit vyšetřování kvůli údajné „předpojatosti“

Obě společnosti může v nejbližší době čekat důležitá výzva. Podle zpráv agentur Bloomberg a Business Inteligence bude nejnovější vládní nařízení podepsané americkým prezidentem Trumpem vyžadovat antimonopolní vyšetřování Facebooku a Googlu.

Vyšetřování se však nebude týkat jejich komerčních aktivit. Kupodivu se jedná o údajnou politickou předpojatost obou společností.

V nedávné době jsme byli svědky problému sociální sítě se zpracováním osobních údajů svých uživatelů a společnost Google již měla několikrát také podobný problém. Nyní se ovšem zdá, že se jedná o čisté politikaření. Tento potenciální krok Bílého domu se zdá být velmi nebezpečným. Je založený na pouhém tvrzení, že platformy diskriminují konzervativní názory svých uživatelů.

Navrhované výkonné nařízení je také příkladem pokrytectví, neboť nevyužívá zákonů pro svůj zamýšlený účel, ale jako politickou zbraň. Přitom americké správní orgány dosud vykazovaly téměř dokonalou nečinnost v oblasti jakýchkoliv obchodních regulací. Podle Bloombergu není znepokojení z předpokládaného „zkreslení“ nic jiného než projev uražené skupiny politiků, jejichž prosazované názory nejsou dostatečně populární.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Nejnovější články