3 lekce, které si může každý odnést ze špatného příkladu Elona Muska

Chybu občas udělá každý a ani Elon Musk není výjimkou

Některá pochybení jsou nepodstatná, některá mohou způsobit trvalé škody na vaší společnosti a některé chyby mohou vaši společnost doslova poslat na buben. V poslední době jsme mohli být svědky twitterové „show“ v podání Elona Muska, která nakonec vůbec nemusí dopadnout dobře. Každý majitel firmy si však může z jeho nedávného chování vzít to dobré čili ponaučení.
Elon Musk, CEO společností Tesla a SpaceX
Elon Musk, CEO společností Tesla a SpaceX

Všichni zakladatelé startupů mají podobný obtěžující strach od okamžiku, kdy se rozhodnou investovat svůj čas a peníze do nového podnikání: Co když udělám nějakou trapnou chybu, která mě přijde draho? I když všichni zůstáváme pozorní a snažíme se předcházet každému uklouznutí, vždycky existuje možnost, že uděláme chybu, která může poškodit budoucí vyhlídky naší společnosti.

Generální ředitel Tesly o tom ví své. Poté, co se minulý měsíc pochlubil tweetem, že získal finanční prostředky na to, aby společnost převedl do soukromých rukou, zahájilo americké ministerstvo spravedlnosti vyšetřování společnosti. V den, kdy byl zveřejněn zmíněný tweet, akcie společnosti vyletěly na své historické maximum, aby následně jejich cena opět spadla na své standardní ohodnocení.

Nikdo z nás nechce být poslem špatných zpráv, nicméně mnohem horší je situace, kdy se staneme příčinou špatných zpráv.

Nikdo z nás nechce být poslem špatných zpráv, nicméně mnohem horší je situace, kdy se staneme příčinou špatných zpráv, jak si Musk určitě uvědomuje. Zakladatelé a majitelé společností musí být maximálně opatrní vůči jakékoliv chybě, která by mohla přivodit trable ať už jim nebo jejich společnosti.

Takovým příkladem je například John Schnatter, zakladatel pizza franšízy Papa John, který se dostal do rozporů se svou vlastní společností. Po sérii nepřátelských prohlášení v tisku se dostal na velmi tenký led. Společnost ho nakonec odstranila z reklamních materiálů a zrušila jeho kancelářské prostory v ústředí společnosti.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
  • Docela tu celou kauzu ohledně převzetí do soukromých rukou a pak toho "pedotweetu" sleduju a příjde mi to dost smutný disappointed

    2
  • Já ho v lásce moc nemám...takže si kvůli jeho případnému neúspěchu rozhodně žíly trhat nebudu...

    0
Nejnovější články