3 základní složky úspěchu mladých miliardářů, které pomohou i vám

Mladí a úspěšní, jak to dělají?

Jsou mladí, jsou úspěšní a vy si říkáte: "Jak se jim to sakra povedlo?". A ta otázka je naprosto v pořádku. Jsou to přeci ještě skoro děti. Nemohou být tak vyzrálí, aby dokázali vytvořit miliardový kolos. Co tedy stojí za jejich úspěchem?
Evan Spiegel, zakladatel Snapchatu
Evan Spiegel, zakladatel Snapchatu

Může jim být většinou mezi 20 a 30 lety. Během studia na vysoké či nějaké brigádě dostanou nápad na firmu, přemluví kamarády, ať jim pomáhají, zavřou se ve svém pokoji a zanedlouho prodávají svou stále ještě téměř novou firmu nějakému korporátu za stovky milionů dolarů. Ne-li miliardy.

Často by se mohlo zdát, že se jedná o štěstí. A částečně tam určitě roli hraje, protože těch, kteří neuspějí, je stále drtivá většina. Ale ti, kterým se to podaří, mají často několik společných rysů, které nepochybně stojí za jejich úspěchem. Které to jsou?

#1 Jeden cíl

Jakmile se tihle mladí podnikatelé pro něco rozhodnou, jakmile dostanou svůj nápad, jejich zorné pole se maximálně zúží na tento jeden jediný cíl. Přestanou vnímat okolní svět a všechny jejich myšlenky se točí kolem projektu.

Od této chvíle je neuvidíte na párty s kamarády, ani na sportovních zápasech. Ba co víc, často ukončí studium či brigádu, aby se jejich projekt mohl stát jasným středobodem všeho jejich bytí.

Přečtěte si také
8 jednoduchých návyků Billa Gatese, které se můžete naučit i vy
Kdo by nechtěl dosáhnout podobných úspěchů

#2 „All in“

Do realizace svého nápadu pak dají úplně všechno. Jsou schopni nejen ukončit studium či práci, ale také přestat vídat své přátele a někdy dokonce i rodinu. Ano, riskují, že pokud se někdy budou chtít vrátit do normálního života, některé věci už tam na ně čekat nebudou – do firmy už je nevezmou, přátele už je nebudou zvát na akce, přítelkyně se s nimi rozejde.

Někomu by to mohlo připadat jako neuvážený hazard, ale pokud by právě takto neriskovali, neměli by šanci uspět. Ne nadarmo slavní válečníci nechali po připlutí na nepřátelské území spálit všechny lodě, aby vojákům zbývala jediná volba – výhra nebo smrt. Zadní vrátka a únikové cesty jsou pro slabochy.

Přečtěte si také
Tajemství podnikatelského úspěchu odhaleno. Stačí vám na něj 10 hodin týdně
Ale není to tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá

#3 Zvědavost

Často se říká, že by si člověk měl po celý svůj život udržet dětskou zvědavost. Takovou tu opravdovou, kdy vám je schopné dítě předškolního věku položit za den tisíc otázek. Lidé v mladém věku, kteří začnou budovat svou firmu, v sobě naštěstí ještě kus této zvědavosti mají. Jakmile se tedy naplno pustí do projektu, snaží se zjistit naprosto všechno, jdou do hloubky problematiky.

Je chybné myslet si, že všechno umíte a všechno znáte. Mnoho mladých miliardářů na začátku využívalo různá fóra, diskuzní skupiny či konference, kde kladli nespočet otázek. Díky tomu si nejen ujasnili vlastní myšlenky a získali spoustu cenného know-how, ale také navázali spoustu zajímavých kontaktů, které se jim později hodily.

Každý z těch mladých a úspěšných má samozřejmě svůj vlastní příběh a několik ingrediencí, které jinde nenajdeme. Ale tyhle tři body jsou těmi základními, které objevíte v každém příběhu úspěšného mladého miliardáře.

Jste připraveni soustředit se na jeden cíl, dát do toho úplně všechno a projevovat naplno svou zvědavost?

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

Nejnovější články