Volkswagen stále nemůže uniknout následkům dieselgate

Populární reklama z roku 1960 znázorňovala ikonický VW Brouk, který neustále běžel, běžel a běžel. Totéž se dá říci i o skandálu s emisemi dieselových motorů, který automobilku sužuje už celé tři roky. V nadcházejících měsících se bude muset automobilka zabývat dalším půltuctem soudních sporů vyplývajících z používání podvodného softwaru, při měření naftových emisí.

Poté co se automobilce podařilo odložit na neurčito nutnost vypořádání soudních sporů a zaplacení náhrad škod ve výši 32 miliard dolarů, se nyní potýká s dalšími 10 miliardami, které jsou obsahem nových žalob nespokojených investorů a zákazníků.

Současné právní spory odstartovaly 10. září, téměř tři roky po prvním odhalení nelegálního použití softwaru k měření výfukových emisí. Úředníci v Braunschweigu, který je půl hodiny jízdy od sídla společnosti ve Wolfsburgu, museli v místním občanském centru postavit provizorní soudní síň, aby se přizpůsobili zástupům právníků, akcionářů a médií, kteří byli v očekávání ohledně průběhu poslední žaloby ze strany investorů ve výši 10,4 miliardy dolarů. Investoři se brání, že přišli o své peníze díky několikaměsíčnímu, možná až několikaletému systematickému podvádění automobilky.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Nejnovější články