11 dobrých důvodů, proč v roce 2019 začít podnikat

Není na co čekat, podnikání má mnoho výhod

Přemýšlíte o podnikání, ale zatím čekáte na ten správný okamžik? Chystáte se podnikat, ale máte obavy? Už podnikáte, ale ztrácíte motivaci? Tak přesně pro vás máme 11 hodně dobrých důvodů, proč se ničeho neobávat a pustit se naplno do práce.
Podnikání je životní výzva, nepromarněte ji
Podnikání je životní výzva, nepromarněte ji

Strach z podnikání je naprosto normální věcí. Stejně tak občasná ztráta motivace, když už se do podnikání pustíte. Každý s tím někdy bojuje a při tom zapomene, proč s podnikáním vlastně začal. Proto je dobré si ty důvody, proč člověk vlastně podniká, připomenout.

#1 Ovládáte svůj čas

Pro mnoho lidí je tohle ten nejvýznamnější důvod, proč se pouští do vlastního podnikání. Jakmile se ocitnete v byznysu, jste sami svými pány. Nikdo vám neříká, od kolik do kolika musíte sedět v kanceláři nebo kdy si můžete vzít dovolenou. Je jasné, že jako podnikatel nakonec budete pracovat mnohem víc, než klasických korporátních 9–17 po – pá. Ale vy si určujete, kdy a kde budete pracovat a to je obrovská svoboda.

#2 Máte jisté místo

Hodně se dnes mluví o tom, že se blíží další ekonomická krize. A v době ekonomické krize se kromě jiného také významně propouští, protože firmy nemají dostatečný odbyt, zákazníky a potřebují šetřit.V takových situacích nemá nikdo své místo jisté. Vy jako podnikatel o své místo nepřijdete. Ano, i vás v době ekonomické krize čeká náročný boj o přežití firmy, ale máte jistotu, že vy sami rozhodujete o tom, jestli se vzdáte.

Přečtěte si také
Chcete uspět? Následujte 10 pravidel úspěchu Donalda Trumpa
Vytvořit majetek v hodnotě 3 miliard není jen tak
#3 Dáváte práci ostatním

Pokud podnikáte férově a slušně, přispíváte svým malým dílem ke zlepšení života na Zemi. Pokud se vašemu byznysu daří, najímáte lidi a těm pomáháte žít šťastný a spokojený život. A tito lidé (pokud to nejsou pomatení milenialové) vám za to, že za ně přebíráte zodpovědnost, budou vděční.

#4 Okolí je na vás hrdé

Trochu to souvisí s předchozím bodem, ale i kdybyste žádné zaměstnance nenabírali, vaše okolí a zejména vaše rodina budou hrdí na to, že jste se dokázali postavit na vlastní nohy. I když možná na začátku budou z vašeho kroku nervózní, postupem času si uvědomí, že jste prostě vzali život do vlastních rukou a chcete se postarat o sebe a budoucnost své rodiny. A pokud třeba pocházíte z nějakého malého města a podaří se vám zlepšit život v tomto městě, vaše okolí se bude dmout pýchou.

#5 Zlepšujete své schopnosti

Když máte specializovanou práci v korporátu, děláte víceméně to samé každý den. Ano, můžete se do určité míry zlepšovat, vzdělávat a posouvat ve firemní hierarchii, ale jak moc může zlepšovat své schopnosti třeba účetní ve velké firmě? Jako podnikatel musíte být naopak velmi flexibilní co se jednotlivých oborů týká, zejména na začátku, kdy na vás spadne vše kolem administrativy, financí, HR, marketingu, obchodu nebo třeba vývoje. Nezbude vám však nic jiného, než se učit. Vězte, že rok podnikání vám dá víc, než vystudování vysoké školy.

Přečtěte si také
8 jednoduchých návyků Billa Gatese, které se můžete naučit i vy
Kdo by nechtěl dosáhnout podobných úspěchů
#6 Rozšiřujete síť kontaktů

Koho poznáte jako řadový zaměstnanec velké firmy? Pár kolegů, svého šéfa, někoho z HR, ale to je asi tak všechno. Pokud ve firmě nejste na pozici obchodníka, vaše šance na networking jsou minimální. Naproti tomu jako podnikatel se neustále s někým setkáváte a řešíte, jak byste svůj byznys mohli posunout kupředu, domlouváte spolupráce. Je dokázáno, že průměrný podnikatel se za rok seznámí s 50 – 200 novými lidmi. A to už je pořádný networking!

#7 Budujete vlastní značku

Pokud ve firmě nejste tichým společníkem, ale naopak hrdě vystupujete jako její majitel a zakladatel, budou o vás lidé vědět. Pokud navíc budete aktivní na sociálních sítích nebo dostanete nabídku na rozhovor v nějakém renomovaném mediu, hodnota vaší osobní značky stoupá. Je třeba si uvědomit, že byznys je o lidech a každý raději spolupracuje s někým, koho byť jen povědomě zná a ví, že to je vyhlášený odborník a dobrý obchodní partner.

#8 Měníte svět

Jak říkával Steve Jobs: „Pouze ti blázni, kteří si myslí, že by mohli změnit svět, ho opravdu změní.“ Jako podnikatel tuto možnost máte, pokud budete tvrdě a vytrvale pracovat, můžete přispívat k výrazným a hlavně pozitivním změnám nejen ve svém okolí, ale také ve státě či globálně. Pokud jste tak trochu blázni a nenapravitelní snílci, může se vám to splnit.

Přečtěte si také
Tajemství podnikatelského úspěchu odhaleno. Stačí vám na něj 10 hodin týdně
Ale není to tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá
#9 Necháte tu svůj odkaz

Jak se jmenuje ředitel marketingu Amazonu? A zakladatel? Jasně, je to velmi zjednodušený příklad na nejbohatším člověku světa, Jeffu Bezosovi, ale právě ve chvíli, kdy jste podnikatelem, můžete výrazně ovlivnit to, zda po sobě necháte nějaký odkaz, díky kterému si vás lidé budou pamatovat i po vaší smrti. Pokud se vám bude hodně dařit, můžete třeba založit charitu se svým jménem a to je něco, díky čemu na vás svět nezapomene.

#10 Máte co vyprávět

Časté téma hovoru, kde pracujete a co děláte. Když na to odpovíte, že děláte event manažera v nějaké korporaci, lidé střídmě pogratulují, že to je asi dobrý job a tím téma končí. Ale řekněte jim, že máte eventovou firmu a těch otázek bude najednou mnohem víc – Jak tě to napadlo? Jak velká ta firma je? Pro koho pracujete? Vy v tu chvíli začínáte vyprávět svůj podnikatelský příběh a už nikdy se s vámi nikdo nebude nudit.

#11 Začnete v nejlepší době

Pokud jste nedávno začali, začínáte nebo se teprve chystáte začít, pak vám gratulujeme – lepší dobu jste si nemohli vybrat. A to naprosto upřímně. Lidstvo je technologicky nejvyspělejší v historii, svoboda v západním světě je automatickou věcí, šířit své myšlenky je díky internetu obrovsky snadné. Můžete si zamanout v podstatě cokoli a nikdo vám nebude bránit v realizaci. Právě teď je ta nejlepší doba na podnikání v historii a vy byste ji neměli propásnout.

Kdykoli vám bude připadat, že ztrácíte pro podnikání motivaci, připomeňte si tyto důvody, proč si vyhrnout rukávy a pustit se naplno do práce. Hned teď.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
  • Pravda, jen na tu hrdost okolí bych úplně nespoléhal! Ona závist je mocná čarodějka a úspěch se v těchto končinách často nedopouští!

    2
  • 👍

    0
  • Jo to s tou ideální dobou je pravda, na to se často zapomíná!

    0
Nejnovější články