Apple stále prohrává s konkurencí na nejatraktivnějších trzích světa

Asijské trhy se stále zdráhají podlehnout „Applemánii“

Americká společnost připravuje představení své nové produktové řady iPhonů a letos musí jít opravdu o velkolepou událost, aby se jí podařilo najít si místo na momentálně nejžhavějších trzích smartphonů na světě. Nejdůležitější firemní produkt si stále nedokázal vybudovat silné postavení v zemích jako Čína a Indie stejně jako na dalších trzích v Asii, kde v současnosti prodeje smartphonů rostou nejvíce.
Apple musí bojovat nejenom s tvrdou čínskou konkurencí, ale i sám se sebou, je pro Asiaty příliš drahý.
Apple musí bojovat nejenom s tvrdou čínskou konkurencí, ale i sám se sebou, je pro Asiaty příliš drahý.

“Vezmeme-li v úvahu západní trhy, tak už jsou všechny velmi zralé, téměř každý vlastní smartphone,“ prohlásila pro CNN Kiranjeet Kaur, analytička výzkumné společnosti IDC. “Lidé na rozvinutých trzích pouze čekají na upgrade svých telefonů. Společnosti jako Apple nebo Samsung zde proto již nemůžou očekávat výrazný růst prodejů,“ dodala.

Naopak Asie nabízí obrovský potenciál. Stovky milionů lidí v regionu si zatím ještě smartphone nezakoupili a Apple zatím tuto příležitost významně zanedbává.

Prodeje iPhonů představují pouze 2 procenta trhu v Indii a 8 procent v Číně – dvou největších světových trzích. Malý podíl na trhu s chytrými telefony ovšem drží i na dalších asijských trzích s obrovským potenciálem. Konkrétně ovládá pouze 5 procent trhu ve Vietnamu, 8 procent v Thajsku a pouhé procento v Indonésii, podle dat IDC.

Inovativní čínští rivalové

Apple i na zdejší trzích čelí tradiční konkurenci svého jihokorejského arcirivala Samsungu, k tomu se ovšem přidává řada čínských hráčů jako jsou Huawei, Oppo, Vivo a Xiaomi.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Nejnovější články