Příběh o muži, který překonal systém a vyhrál loterii. Čtrnáctkrát! 2. díl

Aneb sázka v loterii nemusí být jen o štěstí

Miliony a miliony lidí po celém světě každý den přicházejí k loterijním terminálům, aby vsadili svá šťastná čísla a potom několik dní netrpělivě očekávají, zda se na ně usměje štěstí. V drtivé většině se tak nestane, ale oni přesto neztrácejí naději a rituál opakují i celý život. Tenhle muž však mezi takové lidi patřit nechtěl.
Stefan Mandel
Stefan Mandel
Přečtěte si také
Příběh o muži, který překonal systém a vyhrál loterii. Čtrnáctkrát! 1. díl
Aneb sázka v loterii nemusí být jen o štěstí

Doporučujeme přečíst nejdříve první díl, toto je navazující příběh.

American Dream

Po tom, co Mandelovi přestal běžet australský „byznys“, začal se rozhlížet po loteriích ve Spojených státech. Vyslal několik svých lidí, aby projezdili Ameriku a vybrali loterie, které nejlépe odpovídají jeho ideálním výpočtům. Ti po delším hledání našli. Nově spuštěnou Virginia lottery, která při 7 milionech možných kombinacích nabízela zajímavé jackpoty.

Po vyhlédnutí té správné loterie založil Mandel International Lotto Fund, do kterého postupně nalákal 2524 investorů, kteří měli investovat každý po třech tisících dolarů, aby dali dohromady částku potřebnou k vykrytí všech možných kombinací. Díky svým předchozím úspěchům to měl celkem jednoduché, nakonec „naraisoval“ více než 9 milionů dolarů.

Tohle nebyl sázkový byznys, to byla klasická logistická firma

Dalším krokem bylo zajištění celkové logistiky, která byla na celém tom „byznysu“ tím nejnáročnějším. Mandel najal 16! fulltime zaměstnanců a ti tři měsíce tiskli všechny možné kombinace tiketů, aby pak tunu tohoto nákladu nechali přepravit lodí do Virginie za 60 tisíc dolarů.

Ve státech už čekala Mandelova spojka, jistý Anithalee Alex, který měl celý proces dokončit na místě. Samozřejmě nešlo si jen tak nakráčet na benzinku a podat tikety za sedm milionů dolarů, takže bylo potřeba i ve státech najmout několik zaměstnanců a rozměnit peníze.

Den D

Důležité také bylo počkat. Jakmile měl Mandel všechny tikety ve státech, čekal na vhodnou příležitost, kdy se jackpot vyšplhá na zajímavou hodnotu. To přišlo přesně ve středu, 12. února 1992, kdy se jackpot dostal na 27 milionů dolarů. V tu chvíli zadal Mandel jasný pokyn – akce!

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
Nejnovější články