Víno v plechovce není bezdomovecký trend, ale seriózní byznys

Co zpočátku vypadá jako zábava, nemusí tak zůstat

Mileniálové mění trh, to je fakt, na který by firmy měly být připraveny. A jedním takovým trhem je ten vinný. Jakkoli se zatím nejedná o prodeje v miliardách dolarů, víno v plechovkách zaznamenalo na americkém trhu meziroční nárůst o 43 procent.
Víno v plechovce se stává hitem
Víno v plechovce se stává hitem

Občas je dobré se podívat, co je trendy za oceánem, protože často netrvá dlouho a za rok či dva sledujeme stejný trend také na území Česka či Slovenska. Teď to bude víno v plechovce.

Že je v plechovce pivo, to už jsme si tak nějak zvykli. Víno v čemkoli jiném než skleněné lahvi nám přišlo spíše jako preference obyvatel Sherwoodu (rozumějte, bezdomovců před pražským Hlavním nádražím).

Přesto se tento trend začal rychle rozmáhat v Americe. Tamní milenialové si víno v plechovce velmi oblíbili, jelikož je to mnohem praktičtější než skleněná láhev a bere se lépe na piknik v parku či na pláži. A hlavně to nevypadá tak snobsky!

Výhodou je také snadnější recyklace, což dnešní mladá generace preferuje

Trh s plechovkovými víny sice zatím tvoří asi 0,2 procenta, proti čemuž stojí vína ve skleněné lahvi s 90 procenty trhu (zbytek jsou krabicová a jinak balená vína), ale roste obrovskou rychlostí, přičemž víno ve skle roste velmi pomalu či stagnuje.

Přečtěte si také
Víno pro kočky a pivo pro psy? Tenhle podnikatel na tom slušně vydělává
Co takhle si vytvořit věrné zákazníky ze zvířecích alkoholiků?

S objemy prodejů kolem 45 milionů dolarů se zatím nejedná o nijak významný objem, ale pokud budeme brát v potaz budoucí potenciál, který přiláká další hráče, můžeme očekávat další výrazný růst.

„Investujeme do nové výrobní haly na víno v plechovce, protože poptávka převyšuje naše současné kapacity,“ řekl CNBC Ryan Harms, majitel firmy Union Wines, která na trh dodává víno v plechovce s názvem Underwood.

Do budoucna se také nemusí jednat pouze o trend mezi mileniály. Podle průzkumů E. & J. Gallo Winery by víno v plechovce rád někdy zkusil každý čtvrtý pravidelný konzument vína. A s výraznější propagací bude toto číslo nepochybně růst.

Na českém trhu už se první pokusy s vínem v plechovce pomalu objevují, bude to však chtít ještě pár měsíců „osvěty“, než se tento trend naplno uchytí také na našem území.

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější

Nejnovější články