Víno v plechovce není bezdomovecký trend, ale seriózní byznys

Co zpočátku vypadá jako zábava, nemusí tak zůstat

Mileniálové mění trh, to je fakt, na který by firmy měly být připraveny. A jedním takovým trhem je ten vinný. Jakkoli se zatím nejedná o prodeje v miliardách dolarů, víno v plechovkách zaznamenalo na americkém trhu meziroční nárůst o 43 procent.
Víno v plechovce se stává hitem
Víno v plechovce se stává hitem

Občas je dobré se podívat, co je trendy za oceánem, protože často netrvá dlouho a za rok či dva sledujeme stejný trend také na území Česka či Slovenska. Teď to bude víno v plechovce.

Že je v plechovce pivo, to už jsme si tak nějak zvykli. Víno v čemkoli jiném než skleněné lahvi nám přišlo spíše jako preference obyvatel Sherwoodu (rozumějte, bezdomovců před pražským Hlavním nádražím).

Přesto se tento trend začal rychle rozmáhat v Americe. Tamní milenialové si víno v plechovce velmi oblíbili, jelikož je to mnohem praktičtější než skleněná láhev a bere se lépe na piknik v parku či na pláži. A hlavně to nevypadá tak snobsky!

Výhodou je také snadnější recyklace, což dnešní mladá generace preferuje

Trh s plechovkovými víny sice zatím tvoří asi 0,2 procenta, proti čemuž stojí vína ve skleněné lahvi s 90 procenty trhu (zbytek jsou krabicová a jinak balená vína), ale roste obrovskou rychlostí, přičemž víno ve skle roste velmi pomalu či stagnuje.

Přečtěte si také
Víno pro kočky a pivo pro psy? Tenhle podnikatel na tom slušně vydělává
Co takhle si vytvořit věrné zákazníky ze zvířecích alkoholiků?

S objemy prodejů kolem 45 milionů dolarů se zatím nejedná o nijak významný objem, ale pokud budeme brát v potaz budoucí potenciál, který přiláká další hráče, můžeme očekávat další výrazný růst.

„Investujeme do nové výrobní haly na víno v plechovce, protože poptávka převyšuje naše současné kapacity,“ řekl CNBC Ryan Harms, majitel firmy Union Wines, která na trh dodává víno v plechovce s názvem Underwood.

Do budoucna se také nemusí jednat pouze o trend mezi mileniály. Podle průzkumů E. & J. Gallo Winery by víno v plechovce rád někdy zkusil každý čtvrtý pravidelný konzument vína. A s výraznější propagací bude toto číslo nepochybně růst.

Na českém trhu už se první pokusy s vínem v plechovce pomalu objevují, bude to však chtít ještě pár měsíců „osvěty“, než se tento trend naplno uchytí také na našem území.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
 • Dobrý den, když budete chtít vyzkoušet, můžete se podívat na naše webové stránky, kde naleznete i e-shop. V ČR patříme mezi průkopníky v tomto segmentu a "pokusy" s vínem v plechovce děláme už od roku 2017. Trendem to začíná být i u nás, což potvrzují i naše čísla. Co se týče "bezdomoveckého trendu" tak tento názor již dávno nepanuje ani v ČR a vzhledem k prémiovosti našeho produktu ani o tom nemůže být řeč. Zároveň jsme první v ČR, kteří začali plechovky zálohovat v rámci asociace WIACA (více na replechuj.cz).

  0
 • Taky si myslím, že je to docela fajn a hlavně praktické. Kdyby se zvýšil počet kontejneru na plechovky tak by to bylo hodně super.

  0
 • No proč ne, mě to přijde jako dobrý nápad 🙂

  0
 • Trend je holt trend 😃

  0
 • Za vyzkoušení to stojí 🙂

  0
Nejnovější články