Jak vydělat 40 miliard? Nemusíte nic umět, stačí být komediant

Aneb i zaměstnanec si může přijít na pěkné peníze

Ne každý má to štěstí, že ho uznávané byznysové magazíny vyhlásí nejhorším CEO všech dob. Steve Ballmer však takové "štěstí" měl a i přes to si dnes nežije vůbec špatně. Jak to všechno dokázal?
Steve Ballmer
Steve Ballmer

Když se důkladně podíváte na žebříček miliardářů třeba na Bloomberg a sjedete jen nepatrně dolů, najdete kolem 18. místa Steva Ballmera s majetkem lehce nad 40 miliard dolarů.

Možná že už toto samotné zjištění vás trochu překvapí, protože o Ballmerovi se moc nepíše a určitě není nikde předkládán jako byznysový vzor. A když se najednou podíváte na žebříček nejbohatších lidí světa, strčí tenhle manažer do kapsy Jacka Ma, zakladatele Alibaba, Phila Knighta, zakladatele Nike nebo třeba Elona Muska, všem dobře známého díky Tesle a SpaceX.

Pokud nepočítáme rodinu Waltonových, která si mezi sebe dělí majetek po zesnulém Samu Waltonovi, zakladateli Walmartu, pak je Steve Ballmer nejvýše postaveným člověkem, který nic nevybudoval. Je to nejbohatší zaměstnanec na světě. A přitom jak už bylo zmíněno, také ten nejhorší CEO v dějinách. Jak se tedy stalo, že má někdo takový majetek ve výši přes 40 miliard dolarů?

Celý článek je přístupný pouze komunitě Warengo
Ještě nejste členy? Zaregistrujte se, je to zdarma.
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
  • Zrovna jsem na to nedávno koukal a taky jsem to úplně nechápal 🙂

    0

Nejnovější články