7 tipů, jak dlouhodobě motivovat své zaměstnance

Jedině motivovaní zaměstnanci budou posouvat váš byznys kupředu

Všichni se samozřejmě snažíme do firmy přijímat zaměstnance, kteří mají chuť pracovat a na pohovoru srší nadšením. Jenže tvrdá pracovní realita často způsobí, že dříve namotivovaný pracovník začne odvádět jen to nejnutnější minimum. Co s tím dělat? A jak zařídit, aby motivace nebyla jen chvilková?
Motivujete svůj tým dostatečně?
Motivujete svůj tým dostatečně?

Pokud jste v podnikání už delší dobu, jistě to znáte. Celý víkend se připravujete se strategií, jak obsadit nový trh, dáváte dohromady prezentace, brožury a bůhví jaké ještě podklady a když to pak v pondělí předáte týmu, reakce je v podstatě nijaká. Žádné nadšení, žádná akce, někdy to dokonce působí dojmem tichého bojkotu.

Co v takové situaci dělat? A vůbec, jak takovým situacím předcházet? Vybrat si na pohovoru správné lidi je jedna věc, ale udržet jejich motivaci na vysoké hladině po mnoho měsíců a let, to je věc druhá.

Můžete samozřejmě vyhasle působící zaměstnance vyházet a nahradit je novými a svěžími, kteří stále ještě oplývají energií z nové práce. Jistě však budete souhlasit, že takové řešení je velmi krátkozraké a pro jakoukoli firmu zbytečně nákladné. Přecijen, zkušenosti stávajících zaměstnanců pro vás mohou mít cenu zlata. Proto by mělo být prioritou jejich udržení.

Takže, jak z těch aktuálně pohaslých hvězd udělat opět zářivé komety?

Ještě nejste členy? Zaregistrujte se, je to zdarma

+ bonus 22 praktických tipů, jak okamžitě zlepšit váš život i byznys
Kniha
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

Nejnovější články